Zabijemy was we własnych domach – deklaruje  fanatyk ISIS, z wyraźnym akcentem brytyjskim, i ostrzega m.in. przed atakami terrorystycznymi we Włoszech i Turcji, a także grozi Donaldowi Trumpowi. Wszystko to w krótkim filmie wideo, na którym w tle widzimy karabin maszynowy.

Szaleniec grozi, że ​​ISIS „zabije Zachód” w czasie ataków na Europę, gdyż jak twierdzi organizacja terrorystyczna, którą reprezentuje, planuje nowe ataki na naszym kontynencie. Ostrzega przed zamachami we Włoszech i Turcji, zapewniając przy tym, że cywile będą mordowani we własnych domach.

Prawdopodobnie film został nagrany w syryjskim mieście Rakka, podczas jednej z ostatnich bitew między dżihadystami z ISIS a Syryjskimi Siłami Demokratycznymi (SDF), wspieranymi przez koalicję kierowaną przez USA.

Islamista zwraca się też bezpośrednio do Donalda Trumpa, nazywając prezydenta Stanów Zjednoczonych „nowym faraonem”: „To wiadomość dla nowego faraona, Donalda Trumpa! Możesz mieć swoje oczy skierowane na Rakkę i Mosulu, ale my patrzymy na Konstantynopol i Rzym” – dodaje, używając historycznej nazwy Stambułu.

„Za zgodą Allaha zabijemy was we własnych domach!” – grozi nam wszystkim islamski szaleniec.

ecx

Zobacz również: