Można zaryzykować stwierdzeniem, że obecna Al-Kaida, to w porównaniu do ISIS, ugrupowanie umiarkowane. Wkrótce może się to zmienić za sprawą syna Osamy bin Ladena. Hamza chce przyćmić ISIS i uczynić z Al-Kaidy najbardziej przerażającą grupę terrorystyczną na świecie. 28-latek szuka także zemsty za śmierć ojca.

Młody bin Laden rozpoczął właśnie kampanię, której celem jest objęcie przywództwa Al -Kaidy. Zaczął od krytyki saudyjskiej rodziny królewskiej, do której skierowała złowrogie przesłanie. Hamza stwierdził, że Saudyjczycy zdradzili islam, współpracując z państwami Zachodu a szczególnie z Amerykanami. Twierdzi nawet, że Abdul-Aziz bin Rahman Al Saud – pierwszy monarcha i założyciel Arabii Saudyjskiej był agentem brytyjskim.

Teraz Hamza wzywa, w nagraniu wideo, do powstania w swoim rodzinnym kraju oraz do przeprowadzania ataków terrorystycznych przez „samotne wilki”. Grozi też rodzinie królewskiej.

Hamza to tzw. „dziecko z plakatu” Al-Kaidy, jako chłopiec występował w kilku filmach propagandowych: wzywając do ataków terrorystycznych w Londynie, Waszyngtonie i Paryżu.

Młody bin Laden  gotów jest poprowadzić słynną organizację terrorystyczną między innymi w celu zemsty za śmierć ojca. Ale też chce przyćmić ISIS, w którego cieniu znalazła się Al-Kaida. Jak ujawniono także matka Hamzy prosiła syna, aby podążał śladami ojca.

W styczniu tego roku Hamza znalazł się na liście najbardziej niebezpiecznych terrorystów świata Departamentu Stanu USA. Sklasyfikowano go jako tak samo groźnego terrorystę, jakim był jego ojciec.

Ali Soufan był agentem amerykańskim, który był także szefem biura śledczego Al Kaidy, powiedział, że syn bin Ladena jest od dziecka postrzegana jako potencjalny przywódca tej organizacji terrorystycznej.

– Był dzieckiem z plakatu Al Kaidy, dla jej członków, którzy byli indoktrynowani filmami propagandowymi z jego udziałem, Hamza wiele znaczy – twierdzi Soufani dodaje, że Hamza używa tej samej terminologii, której używał kiedyś jego ojciec.

Osama bin Laden został zabity przez Amerykanów, w Abbottabad w Pakistanie, 2 maja 2011 roku.

ex

Zobacz również: