fot. symboliczne

Fundamentalistyczni muzułmańscy przywódcy utworzyli w Niemczech gang motocyklistów Germanys Muslims, wzorowany na słynnych Hells Angels. W ten sposób chcą chronić muzułmanów przed wzrostem nienawiści wobec islamu.

Gang powstał  pod kierownictwem Marcela Kunsta, który zmienił nazwisko na Mahmud Salam, i jest obecnie znanym salafitą – fundamentalistycznym muzułmaninem, którego celem jest ustanowienie prawa szariatu w Niemczech.

Gang zamieścił na swoje stronie na Facebooku oświadczenie, w którym czytamy między innymi:   „Nasza organizacja została założona tylko w jednym celu: aby chronić i wspierać naszych braci i siostry przed coraz większą nienawiścią do islamu! Wszystkim nie-muzułmanom, którzy czytają ten wpis, zwracamy uwagę, że  szanujemy każdą religię (..) W naszej wierze jest tylko jeden Bóg!!! (…) Ktokolwiek walczy na drodze lub gdzie indziej (z wyjątkiem samoobrony) zostanie wykluczony z naszej grupy bez dalszej dyskusji(…)”. Symbolem grupy jest uniesiony do góry palec, który  symbolizujący jedynego Boga – Allaha.

Władze niemieckie zidentyfikowały, oprócz Kunsta, kilku przywódców gangu jako salafitów.

– Jak dotąd nie mamy dowodów na to, że są niebezpieczeństwem, ale przyglądamy się im  – powiedziała Isabella Hannen, rzeczniczka departamentu policji w Mönchengladbach, gdzie powstał gang.

Gang jest negatywnie oceniany przez mieszkańców, jak większość  islamskich grup, które w ostatnich latach stwarzały zagrożenie dla niemieckiej społeczności.

Jedna z takich grup, samozwańcza „policja szariatu”, zaczęła patrolować  niemieckie miasta w 2016 roku Zachęcając muzułmanów i nie-muzułmanów do przestrzegania prawa szariatu. Tworzyły strefy kontrolowane przez takie grupy.

Raport niemieckiej agencji wywiadowczej BfV dotyczący przemocy salafitów  stwierdza, że zagrażają oni niemieckiemu społeczeństwu. „Potencjalne zagrożenie stwarzane przez przemoc salafitów pozostaje niebezpiecznie wysokie” –  czytamy w raporcie – „Przemoc salafitów mogłaby stworzyć dodatkową dynamikę poprzez interakcje z grupami ekstremistycznymi z innych” wrogich „obozów ideologicznych, jak to miało miejsce w przeszłości”.

ed

Zobacz również: