W Moskiewskim Sądzie Obwodowym doszło do strzelaniny, są zabici i ranni. Do strzelaniny doszło podczas procesu gangu 9 osób, które terroryzowały moskiewskie ulice i drogi w Rosji, zabijając kilkudziesięciu motocyklistów i kierowców. Tak zwana „Banda GTA” mordowała kierowców na trasie „Don”, która łączy Moskwę z wybrzeżem Morza Czarnego.

Prawdopodobnie mężczyźni, którzy rozpoczęli strzelaninę w gmachu sądu próbowali uwolnić któregoś z oskarżonych. W wyniku strzelaniny ranne zostały trzy osoby, w tym policjantka eskortująca bandytów i jeden z pracownik OMO. Z pięciu napastników, trzech zostało zabitych, a dwóch jest rannych. Oddano co najmniej 20 strzałów.
Rzeczniczka prasowa Moskiewskiego Sądu Obwodowego Natalia Osipowa poinformowała agencję RIA Novosti, że z budynku ewakuowano pracowników i inne obecne osoby, zaś  posiedzenia sądowe  zostały przełożone. Przedstawicielka sądu nie była w stanie podać przyczyny zdarzenia.
Według bazy danych Moskiewskiego Sądu Obwodowego dzisiaj o 11:00 w sądzie miał rozpocząć się proces w sprawie tak zwanej „bandy GTA” działającej w obwodzie moskiewskim.
Tak zwana „banda GTA” zasłynęła z serii napadów na kierowców w obwodzie moskiewskim. Członkowie ugrupowania układali na drodze kolce i po zatrzymaniu się przejeżdżającego samochodu z przebitymi oponami zabijali kierowcę i pasażerów. Ofiarami bandy, która otrzymała nazwę od gry komputerowej, padło kilkadziesiąt osób.
Gangowi przypisuje się wiele morderstw kierowców i ostrzały ludzi w obwodzie moskiewskim w latach 2009-2014, w tym co najmniej jeden na trasie „Don”, co odbyło się w ramach szkoleń terrorystów wysyłanych przez gang do Syrii, Afganistanu i Pakistanu.
eps

Zobacz również: