„Ci geje zabijają faszystów" — głosi napis na transparencie

Homoseksualiści stworzyli własny oddział, który już walczy z  terrorystami państwa islamskiego. Według amerykańskie czasopisma Newsweek, ten oddział nazywa się Powstańcza Armia Wyzwoleńcza Homoseksualistów (The Queer Insurrection and Liberation Army, czyli TQILA) i walczy u boku Międzynarodowych Rewolucyjnych Ludowych Jednostek Partyzanckich (IRPGF), które z kolei  wchodzą w skład Międzynarodowego Batalionu Wolności (International Freedom Battalion) działającego w Syrii.

 W oświadczeniu ruchu, opublikowanym na Twitterze, czytamy „My, Międzynarodowe Rewolucyjne Ludowe Jednostki Partyzanckie (IRPGF), oficjalnie ogłaszamy stworzenie Powstańczej Armii Wyzwoleńczej Homoseksualistów (TQILA), która składa się ze zwolenników ruchów LGBT i QI a także tych, którzy walczą z binarnością płciową i promują ideę rewolucji feministycznej oraz szerszej rewolucji płciowej i seksualnej”.

Celem TQILA jest walka z „faszyzmem, tyranią i uciskiem”. Newsweek stwierdza, że obecnie nie jest znana dokładna liczba żołnierzy tego oddziału. Przedstawiciel TQILA Heval Rojhilat podkreślił, że oddziały już uczestniczą w walkach na terytorium syryjskiej Rakki.

NS

Zobacz również: