Trzy lata temu na łamach „Newsweeka” ukazał się artykuł pt. „Pan na Ciechanie, czyli dygotki husarza”. Zostały w nim opisane interesy Marka Jakubiaka- właściciela spółki Browary Regionalne Jakubiak. Według autora tekstu wokół interesu Jakubiaka miały pojawiać się osoby związane z gdańską mafią. Sprawa trafiła do sądu, gdzie w 2016 r. autor tekstu wygrał proces karny o zniesławienie z Browarami Regionalnymi należącymi do posła Marka Jakubiaka- podaje portal wirtualnemedia.pl

Jakubiak wytoczył jednak również proces cywilny Tomaszowi Lisowi. We wtorek (25 lipca) sąd wydał wyrok w tej sprawie i nakazał Tomaszowi Lisowi przeproszenie Jakubiaka na drugiej stronie tygodnika „Newsweek” za sugestie o kontaktach z mafią. Te same przeprosiny mają także ukazać się na internetowej stronie „Newsweeka” – i pozostawać tam przez tydzień. W ramach zadośćuczynienia Lis miałby także zapłacić na rzecz Browarów 30 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

„Lis zapłacisz i przeprosisz. Jeszcze twoi niemieccy pracodawcy zapłacą i przeproszą. Kłamaliście żeby zniszczyć i tego wam nie daruję” – napisał na Twitterze Marek Jakubiak.

źrodło: wirtualnemedia.pl

Zobacz również: