Policja pakistańska aresztowała kilkunastu członków rady wiejskiej we wschodniej prowincji Pendżab, po tym, jak nakazali gwałt honorowy na nastoletniej dziewczynce. Co miało być za karą  dla…jej brata za gwałt, który rzekomo popełnił.
Zdarzenie to miało miejsce ponad tydzień temu w regionie Muzaffarabad w prowincji Pendżab.
Do ​​miejscowej rady starszych, zgłosił  się  chłopak, który powiedział, że ​​jego 12-letnią siostrę  zgwałcił jego kuzyn. Następnie Rada zleciła skarżącemu, aby zgwałciła 16-letnią siostrę gwałciciela, jako zemstę. Dopiero po tym, jak skarżący  wykonał rozkaz  rady i zgwałcił siostrę sprawcy, obie rodziny zwróciły się do lokalnego ośrodka kryzysowego, a sprawa została ostatecznie przekazana policji. Ta zaś aresztowała 14 członków rady wioski. Jednocześnie miejscowy szef policji, Ahsan Younus, powiedział, że obydwaj gwałciciele nadal są wolni.
Pakistańskie  gwałty honorowe z  zemsty są nadal powszechne.  „Gwałt z zemsty” jest mocno krytykowaną praktyką w Pakistanie, która pozwala  zatwierdzić gwałt kobiety, jako formę kary dla niej lub innego członka jej rodziny.
Rady starszych wsi są tradycyjną instytucją rozstrzygania sporów w pakistańskich obszarach wiejskich, w których sądy nie są dostępne lub nie mają zaufania mieszkańców, Mimo, że takie rady są uważane nielegalne, to władze państwowe je tolerują.
ed

Zobacz również: