Vox Singers – chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zdobył medal podczas trzecich Europejskich Igrzysk Chóralnych w Rydze (Łotwa). Płoccy chórzyści zaśpiewali polskie piosenki w najwyższej kategorii konkursu Grand Prix of the Nations. Poza Grand Prix zawody rozgrywane były w dwóch niższych poziomach – open i champions.
Vox Singers i tym razem udowodnili, że należą do światowej czołówki chórów śpiewających muzykę pop i jazz.
Vox Singers ze swoimi solistami Moniką Świtkiewicz, Zofią Jankowską i Robertem Krajewskim zaśpiewali „Psalm stojących w kolejce”, „Małe tęsknoty”, „Jesteś lekiem na cało zło” z repertuaru Krystyny Prońko i „Odwrót” z repertuaru Joanny Lewandowskiej. Z ogromnym aplauzem publiczności spotkało się wykonanie „Szalonej krewetki” – kabaretowej piosenki do muzyki Włodzimierza Korcza i słów Artura Andrusa. Płoccy chórzyści chcieli w ten sposób złożyć hołd Zbigniewowi Wodeckiemu, który jako pierwszy zaśpiewał „Szaloną krewetkę.”
Poza występem konkursowym Vox Singers zostali zaproszeni do elitarnego grona dwunastu chórów z całego świata, które zaśpiewały na ceremonii zamknięcia festiwalu w Arena Riga. Uroczystość transmitowała łotewska telewizja na terenie Łotwy, a organizator konkursu poprzez Internet na cały świat.
W Arena Riga zgromadziło się osiem tysięcy widzów, którzy oklaskiwali niesamowite wykonanie piosenek Abby, grupy TOTO i kompozycji jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów chóralnych Johna Ruttera. Sir John Rutter osobiście dyrygował płocczanami podczas wykonania jego kompozycji „For the Beauty of the End”.
Teraz przed Vox Singers miesiąc wakacji, a potem początek artystycznego z planami konkursowymi w Japonii i Republice Południowej Afryki.

 

Zobacz również: