Dwaj uzbrojonymi bandyci napadli na Rebeccę i Andrewa Campbella, gdy ci wracali do swojego domu  w Leyton, we wschodnim Londynie.

Zbrodnia została zarejestrowana przez kamery ulicznego monitoringu. Na nagraniu widać, jak małżonkowie są już na schodach domu, gdy podbiega do nich dwóch bandytów w odblaskowych kamizelkach.

Nyrome Hindsa (32 lata) i David Sterling (24 lata) atakują Campbellów  przy drzwiach  wejściowych. Chcą zdobyć zegarek Rolexa, który ma kobieta. Jej mąż jednak broni jej. Wówczas kierują w jego stronę lufę pistoletu. Żona rozpaczliwie próbuje chronić 36-letniego męża. Bezskutecznie. Hinds strzela do niego, najpierw w  nogę a potem w żołądek. Mordercy zabierają zegarek z nadgarstka kobiety i uciekają.

Rebecca Campbell  zeznała w sądzie: –  Starałam się stworzyć barierę między pistoletem a moim mężem, i patrzyłam prosto w twarz temu mężczyźnie. Wiedziałam w tym momencie, że  oboje możemy zginąć. Czułam jak napastnik zerwał mi z ręki mój zegarek Rolexa. Niemal w tej samej chwili usłyszałam strzały. Widziałam śmierć mojego męża, i czułam  jak wali się  całe moje życie.

Następnego dnia aresztowano Sterlinga,  zaś kilka dni po nim zatrzymano  Hindsa. Został on skazany na 32 lata więzienia. Jego wspólnik dostał wyrok 11 lat pozbawienia wolności.

 Nick Hamer z policji powiedział, komentując tę tragedię: –  Chciałbym wyrazić szczególne uznanie dla żony ofiary, która odważnie walczyła z napastnikami i starała się ochronić męża.

eps

Zobacz również: