W programie BBC 17-letnia Jazydka opowiada o tym jak była codziennie, przez sześć miesięcy, gwałcona przez „odrażającą bestię” z ISIS. Miała wówczas zaledwie czternaście lat.

Ekhlas została porwana w lecie 2014 roku i sprzedawana jako niewolnica seksualna. Przez sześć miesięcy przechodziła koszmar gwałtów. Tam wszyscy głodowali, oni praktycznie nie karmili nikogo.

Ale udało jej się uciec z więzienia i znalazła drogę do obozu dla uchodźców. Ekhlas mieszka obecnie w Niemczech i chce w przyszłości być prawnikiem.

Ekhlas wraz z tysiącami Jazydek, została uprowadzona przez ISIS do północnego Iraku w 2014 roku: – Moje życie było piękne, ale dwie godziny zmieniły je całkowicie. Przybyli oni ze swoją czarną flagą. Zabili naszych mężczyzn i zgwałcili nasze dziewczyny. Zabili mojego ojca na moich oczach. Zobaczyłem jego krew na ich dłoniach. Słyszałam tylko krzyk i  płacz mordowanych i gwałconych ludzi, Widziałem mężczyznę, który miał 40 lat, i gwałcił  10-letnią dziewczynkę. Dziewczyna krzyczała. Nigdy nie zapomnę tych krzyków.

Ekhlas wraz ze innymi 150 dziewczynami został wybrany jako niewolnica seksualny dla bojowników państwa islamskiego.

– Ten, który mnie kupił był tak brzydki, jak bestia z długimi włosami. Czułam się bardzo źle. Byłam tak przerażony, że nie mogłem na niego patrzeć. Codziennie przez sześć miesięcy gwałcił mnie. Próbowałem się zabić. – opowiada Ekhlas.

Udało jej się cudownie uciec przed swoim oprawcą, gdy on walczył ona znalazła drogę do obozu dla uchodźców. Tam spotkała Jacqueline Isaaca, amerykańską prawniczkę, i trzy miesiące później została przeniesiona do Niemiec.

Jacqueline powiedziała: – Kiedy po raz pierwszy spotkałem ją, jej głowa była cały czas opuszczona w dół, wszystkie ich głowy były w dół. Na początku nie było kontaktu z nią nawet wzrokowego.

Ehklas leczy się w  szpitalu psychiatrycznym, ale mówi, i marzy aby zostać prawnikiem w przyszłości.

– Myślisz, że jestem tak silna jak skała, ale chcę, żebyś wiedział, że jestem ranna w środku. Mam ból, jakbym umierała 100 razy. – dodaje.

Prawie 10 000 Jazydek zostało zabitych lub uwięzionych latem 2014 roku. Szacuje się, że około trzydziestu procent tej liczby zostało zabitych przez ścięcie lub spalenie żywcem.

Jazydzi, to głównie kurdyjska grupa etniczna, która przez wieki utrzymywała swoją religię, która jest podobno pochodzi od zoroastrianizmu. Muzułmanie uważają ich za „diabelskich wyznawców”.

ex

 

Zobacz również: