Teren C wydał płytę

Po długich oczekiwaniach fani muzyki country doczekali się płyty zespołu Teren C z Teresina, uczestnika największych imprez country i laureata Pikniku Country w Mragowie. Płyta „Tak sobie myślę” trafiła już do sprzedaży.

Prace nad albumem trwały dość długo, ale jak zaznacza lider grupy Tomasz Połeć, chodziło o to, aby powstała płyta perfekcyjnie dobra, dopracowana, o jak najlepszym brzmieniu. Tym bardziej, że jest to pierwsza płyta po reaktywacji Terenu C, po ponad 20 latach przerwy.

Album prezentuje się bardzo ciekawie i z pewnością przyciąga swą zawartością. Całość płyty to 13 różnorodnych piosenek, także z zaproszonymi gwiazdami polskiej muzyki, nie tylko country. Wśród nich jest legendarny Michał Lonstar, a także nie mniej znani i lubiani Janusz Tytman, Tomasz Szwed i Wojtek Pilichowski – dawny basista Terenu C, obecnie uznawany w swym fachu za najlepszego w kraju. Album jest okazją poznania najnowszych trendów w muzyce country w naszym kraju.

Poza tytułową piosenką „Tak sobie myślę” i prezentowaną w teledysku „Niewesołą piosenką”, na płycie znalazły się utwory: „Pociąg”, „Przygraniczny bar”, „Terpentyna”, „Chociaż raz”, „Przyrzeczenie”, „Ślad 12 kół”, „Reminiscencja”, „Sweet home Alabama”, „Wielka podróż”, „Kobieca logika” i „Marny żart”. Większość z nich to kompozycje i teksty Tomasza Połcia, śpiewającego i grającego na banjo. Obok niego płytę tworzą – Katarzyna Bednarek – wokalistka o wspaniałym głosie, Jakub Kamiński – gitarzysta solowy (także autor kilku piosenek), Janusz Frychel – gitarzysta basowy oraz Daniel Klemczak – perkusista.

Na stronie zespołu www.teren-c.pl można obejrzeć teledysk z piosenką z tego albumu – „Niewesoła piosenka”, aby poznać najnowsze, bogate brzmienie zespołu. Teren C zaprasza do poznania najnowszego dorobku oraz na koncerty.

BN

Fot. teren-c.pl

 

Zobacz również: