Ten przerażający film pokazuje egzekucję wykonaną na 18 bojownikach ISIS przez oddział armii libijskiej. To jedna z wielu w ostatnim czasie takich masowych egzekucji w Libii.

Klęcząc w czterech rzędach, 18 więźniów w pomarańczowych kombinezonach, zostaje trafionych w tył głowy z bliskiej odległości z półautomatycznych karabinów szturmowych.

Ofiary  to dżihadysci ujęciy po walkach z siłami libijskimi w Benghazi. Gdzie zwycięstwo odniósł Khalifa Haftar – były żołnierz pod rządami Kaddafiego, który jest obecnie jednym z dowódców libijskiej armii narodowej.
Ten libijski dowódca postępuje dokładnie tak jak jego przeciwnicy, jest dla nich bezwzględny, i ma im do zaoferowania jedynie śmierć.  Pod okiem Khalifa Haftara odbyło się już wiele egzekucji jeńców, pomimo, że takie działania potępia ONZ.

W raporcie ONZ rzeczniczka ONZ ds. Praw człowieka, Liz Throssell, stwierdziła, że ​​raporty i filmy wideo zamieszczone wcześniej sugerowały zaangażowanie sił specjalnych Libii do torturowania więźniów i wykonywania egzekucji.

Najnowszy film z rozstrzelania 18 mężczyzn, opublikowany w serwisach społecznościowych w tym miesiącu.

es

Zobacz również: