Brytyjscy poszukiwacze skarbów odkryli u brzegów Islandii, na niemieckim okręcie towarowym z okresu II Wojny Światowej,  ładunek złota, które mogło należeć do nazistów, i którego wartość może sięgać 100 milionów funtów– informuje brytyjska prasa.

 Członkowie grupy Advanced Marine Services znaleźli na okręcie SS Minden 4 tony złota, które prawdopodobnie zostało zabrane z południowoamerykańskich banków. Informuje się, że okręt kierował się do Niemiec z Brazylii i zatonął mniej więcej w odległości 190 kilometrów od brzegów Islandii we wrześniu 1939 roku. Ponoć sam Adolf Hitler wydał rozkaz kapitanowi okrętu, aby go zatopić, gdy okręt został zauważony przez flotę Wielkiej Brytanii, aby Brytyjczycy nie przejęli kosztownego ładunku.

Służba Morska zwróciła się do rządu islandzkiego z prośbą o wykonanie otworu w okręcie w celu wydobycia skrzyni. Jak zauważa „The Sun”, służba chce wywieźć złoto do Wielkiej Brytanii.

Wcześniej służba brzegowa Islandii oskarżyła członków grupy o to, że przeszukiwali szczątki okrętu bez odpowiedniej zgody islandzkich władz.

NS

Zobacz również: