Do szóstego Vistula FolkFestival pozostało już niewiele ponad miesiąc. Na scenach w Parku Północnym, na Starym Rynku oraz w Amfiteatrze wystąpią zespoły z Nowej Zelandii, Rosji, Serbii, Meksyku, Węgier oraz Polski. Dziś Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki prezentuje rosyjską grupę Otrada.

Zespół wokalny „Otrada” działa przy Domu Kultury „Jauza” w mieście partnerskim Płocka – Mytiszczi w Rosji. Grupa zrzesza miłośników ludowej pieśni rosyjskiej, których entuzjazm i indywidualność artystyczna przyciąga dużą grupę fanów. W repertuarze zespołu są wykonania różnych stylów artystycznych: od rosyjskiej pieśni ludowej do współczesnej piosenki popularnej.

Otrada prowadzi aktywną działalność koncertową w Mytiszczi i okręgu moskiewskim, a także regularnie występuje z koncertami dobroczynnymi. Talent i umiejętności członków zespołu zapewniły im sukcesy na wielu międzynarodowych festiwalach takich jak Festiwal Guberni Suss w Tunisie (Grand Prix w konkursie „Rosyjski cud w Tunisie”, za ujawnienie istoty rosyjskiej pieśni ludowej), Międzynarodowy konkurs „Vivat Włochy – Rosja” w Rimini we Włoszech (laureat I stopnia za oryginalność repertuaru zespołu), Międzynarodowy konkurs „Gwiazdy Costa Brava” w Lloret de Mar w Hiszpanii (pierwsze miejsce za oryginalność wykonania), Konkurs „Muzyka, pieśni i tańce nad morzem” w Tivat w Czarnogórze (pierwsze miejsce w kategorii zespół wokalny) czy Międzynarodowy Festiwal w Grecji (pierwsze miejsce w konkursie twórczości narodowej „Olimp zbiera talenty”).

Do Płocka zespół przyjedzie w pięcioosobowym składzie: Tatiana Gusarova, Ludmiła Bykova, Julia Sevriukova, Jewgenia Zimina, Olga Surova.

Vistula FolkFestival odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia. Koncerty odbędą się na Starym Rynku, w Parku Północnym (Koncert Inauguracyjny) i Amfiteatrze (Koncert Galowy). Bilety na Koncert Galowy w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na stronie internetowej www.pokis.infoserw.pl.

Zobacz również: