Ostródzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł swojej matce biżuterię i tablet o wartości blisko 2.000 złotych. Za pieniądze ze sprzedaży skradzionych przedmiotów 31-latek planował wyjechać za granicę. Interweniujący policjanci odzyskali w całości skradzioną biżuterię, którą oddali kobiecie. Mieszkaniec gminy Grunwald usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 5.00 w jednej z miejscowości położonej w gminie Grunwald. Zgłaszająca interwencję 60-latka w rozmowie poinformowała policjantów o tym, że została okradzione przez swojego syna. 31-latek wychodząc z domu miał zabrać należącą do niej biżuterię i tablet o wartości blisko 2.000 złotych.
Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą. Kilkadziesiąt  minut później zatrzymali podejrzanego 31-latka na jednej z dróg prowadzącej do sąsiedniej miejscowości. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci odzyskali wszystkie skradzione kobiecie przedmioty. Mieszkaniec gminy Grunwald trafił do policyjnego aresztu.
Wczoraj 31-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Jak ustalili policjanci,  za pieniądze ze sprzedaży skradzionych przedmiotów 31-latek planował wyjechać za granicę.
Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
jk/KWP Olsztyn

Zobacz również: