Mieszkańcy Perchtoldsdorf, małego miasteczka targowego w Dolnej Austrii, byli zaskoczeni, gdy lokalne centrum rekreacyjne umieściło znaki ostrzegające gości przed niedozwolonymi zachowaniami seksualnymi podczas korzystania z obiektów.
Takie oznakowanie uznano jednak za konieczne po tym, jak imigranci korzystający z basenów nie potrafili odpowiednio zachowywać się wobec kobiet. Na przykład nie byli w stanie zrozumieć, że nie mają prawa tak po prostu wchodzić do damskich przebieralni i toalet.
Wiele muzułmańskich kobiet kąpie się w tak zwanym burkini, stroju przykrywającym całe ciało. Gdy więc muzułmańscy mężczyźni zobaczą kobiety w bikini, wielu z nich dochodzi do wniosku, że kobiety te są „łatwe” i „można” je obmacywać.
Konieczne jest zatem pouczenie uchodźców, jak się zachowywać w miejscach publicznych. I władze miasteczka uznały, ze warto poinformować ich, że nie mają prawa  obmacywania austriackich kobiet, a co gorsza gwałcić, co w miesiącach letnich zdarza się na basenach.
Przemoc seksualne dotyka jednak nie tylko kobiety. Dwudziestoletni azylant z Iraku przyznał się do zgwałcenia 10-latka na publicznym basenie w Wiedniu. Irakijczyk powiedział, że gwałt był „kryzysowym zajściem seksualnym” wynikającym z „nadmiaru energii seksualnej.”
20-letni azylant z Afganistanu obnaża swoje genitalia przed siedmioletnią dziewczynką na publicznym basenie w Wiedniu. Dyrektor basenu i instruktor pływania przytrzymali mężczyznę, dopóki nie przybyła policja. Policja nie zatrzymała go jednak.
Kolejny muzułmanin molestował na basenie publicznym w Klagenfurt jej czteroletniego chłopca.  Powstrzymała go  matka dziecka.
29-letni azylant z Afganistanu próbował molestować  sześciolatka na publicznym basenie w Linzu. Matka chłopca powiedziała: – Zauważyłam sześciu migrantów wchodzących do budynku. Dwóch z nich usiadło na brzegu basenu dla dzieci. Jeden zaczął się masturbować, równocześnie flirtując z moim najmłodszym dzieckiem.
To, że centrum rekreacji w cywilizowanym, kulturalnym kraju, takim jak Austria, musi postawić znaki, aby zapobiec atakom seksualnym, świadczy o straszliwym braku ochrony obywateli tego kraju.
Czy znaki będą  miały jakiś wpływ na zachowanie muzułmanów? Prawdopodobnie nie.
 Jest to co najwyżej  symbol obecnego stanu Europy.
eps

 

Zobacz również: