Młode szwedzkie hokeistki, podczas obozu szkoleniowego, stały się obiektem nieustannych ataków seksualnych ze strony muzułmańskich mężczyzn. Opiekunowie i trenerzy jednak zbagatelizowali serię napaści, traktując je z pobłażliwością. Zalecając ​​dziewczynom ubieranie długich spodni zamiast sukienek i szortów.

– Trzeba pamiętać, że istnieją różnice między kulturami. I trudno przewidzieć, co myśli muzułmanin na widok dziewczyny w krótkich spodenkach. Dlatego, aby czuć się komfortowo, warto założyć długie spodnie, ale nikogo do tego nie zmuszamy. – wyjaśnił jeden z opiekunów.

Nastolatki uczestniczą w obozie hokejowy w Nyköping, i trenują w Rosvalla Arena. Jak opisują cały czas są molestowane seksualnie przez gang muzułmanów: – Nie można pójść do toalety, gdyż wchodzą tam za nami, podobnie pod prysznic. – informowały z płaczem rodziców.

Po tych zdarzeniach, opiekunowie obozu poinformowali dziewczyny, aby nosiły długie spodnie zamiast szortów i nie powinny dla własnego bezpieczeństwa chodzić same pod prysznic lub do toalety. Pewnej nocy dziewczęta były zmuszone przenieść się do nowego miejsca zamieszkania, aby czuć się bezpieczniej.

Czy te przypadki molestowania zgłoszono policji?

– Nie, i nie wiem po co miałoby to być zrobione. – stwierdził opiekun zawodniczek w rozmowie ze szwedzkimi mediami – Może dziewczyny przesadzają, ja nie wiem, czy to co mówią jest prawdziwe, czy nie. Nie wszyscy muzułmanie są źli.

Rodzice dziewczyn mówią jednak, że nie można bagatelizować tego co się stało.

– To są absolutnie prawdziwe relacje naszych córek. – zapewniają.

eps

Zobacz również: