Państwo islamskie wezwało szkockich muzułmanów do ataków na firmy będące własnością Żydów. Wskazano konkretne  przedsiębiorstwa w Szkocji, które  „docelowo” powinny zostać zniszczone,

Apel skierowany jest, jako  zachęta do osób aspirujących na terrorystów, aby przeprowadzili ataki tzw. „samotnych wilków” ataków na społeczność żydowską w Wielkiej Brytanii. Komunikat  został opublikowany na kanale społecznym Pro-ISIS Lone Mujahid.

Informacje potwierdza hiszpańska grupa Asesoria de Inteligencia y Consultoria de Seguridad monitorującej ISIS. Analitycy tej organizacji uznali, że ten kanał islamskich mediów społecznościowych  jest bardzo niebezpieczny ze względu na umieszczane tam treści m.in. porady jak rozmieszczać materiały wybuchowe oraz  procedury, które są używane przez sympatyków ISIS w Europie.

Ich raport, opublikowany 14 lipca przez Glasgow Live, wskazuje, że informacje o przedsiębiorstwach i sklepach należących do Żydów w Wielkiej Brytanii są szeroko kolportowane w islamistycznych materiach  propagandowych powiązanych z ISIS.

led

Zobacz również: