Brytyjka i Pakistańczyk zostali skazani na rok więzienia za romans podczas podróży do Dubaju. Para poznała się trzy lata temu na Facebooku i po raz pierwszy spotkała się ze sobą w Dubaju, gdzie wspólnie spędzili tydzień. Gdzie jak stwierdzono w sądzie uprawiali seks.

Seks pozamałżeński jest ściśle zabronione w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a ci, którzy tego nie przestrzegają, muszą liczyć się z karami więzienia i deportacją.
Kochankowie nie przyznali się do winy i wnieśli apelację.

Jak się okazuje Brytyjka ma zamiar poślubić innego mężczyzny w Londynie, a romans z pakistańskim kochankiem był jedynie typowym skokiem w bok. Kobieta twierdziła również w sądzie, że Pakistańczyk groził, że ją zabije, jeśli wyszłaby za mąż się za kogoś innego.

Jednak mężczyzna zaprzeczył stanowczo tym twierdzeniom i poinformował policję, że Brytyjka wysłała mu wiadomości na Facebooku, prosząc go, aby nie rozstał się z nią.

Zapewne kobieta nie przewidziała tego konsekwencji. Sąd w Dubaju skazał mężczyznę i kobietę na rok więzienia, a następnie na deportację obojga.

ed

 

Zobacz również: