Matka zaginionej 14-latki, która została zgwałcona, zamordowana i posiekana na mięso do  kebaba, wniosła skargę przeciwko policji. Karen Downes pozwała policję w Lancashire w sprawie śledztwa związanego z zaginięciem je córki.

Charlene Downes zaginęła 1 listopada 2003 roku. Policja podejrzewa, że nastolatka była jedną z wielu dziewcząt, które w tamtym okresie porywano i sprzedawano do domów publicznych. Ciała Charlene do tej pory nie odnaleziono.

Policja podejrzewała, że nastolatka padła ofiarą działającej w Blackpool szajki starszych mężczyzn z Pakistanu, którzy w zamian za papierosy, narkotyki i alkohol domagali się od dziewczyn usług seksualnych. Wiadomo, że przynajmniej 60 uczennic zostało wykorzystanych przez stręczycieli z Blackpool. Stręczone dzieci miał od 13 do 15 lat. Wiele wskazuje na to, że policja od lat wiedziała o tym procederze, lecz wybrała bezczynność w obawie przed oskarżeniami o rasizm. Śledztwo otwarto dopiero po ujawnieniu afery przez dziennik „Times”. Zbyt późno dla Charlene. Policji udało się ustalić, że przed śmiercią była gwałcona nawet wielu mężczyzn. W końcu jej ciało trafiło do maszyny mielącej mięso na kebaby i hamburgery w lokalnym punkcie sprzedającym jedzenie na wynos

W związku z jej domniemaną śmiercią aresztowano dwóch pracowników kebabu, lecz mimo nagrań z monitoringu oczyszczono ich z zarzutów.  Wystąpili oni natychmiast do sądu o odszkodowanie za bezpodstawne aresztowanie i otrzymali po 250 tysięcy funtów.

W ubiegłym tygodniu w programie BBC Crimewatch wyemitowano odnaleziony niedawno zapis z monitoringu, z dnia zaginięcia nastolatki.  Widać na nim Charlene na ulicy Banku Hey w centrum Blackpool o 15.25. Policja nigdy wcześniej nie udostępniała tego nagrania.
Pani Downes powiedziała, że ​​jest wściekła, iż pojawiło się dopiero teraz i zadawał pytania: – Co policja robiła w ciągu ostatnich 13 lat?
Dodała: – Jestem absolutnie zdegustowana. Codziennie przeżywam piekło. A tymczasem policja zamiast mi pomagać trzyma mnie w nieświadomości.
Jak twierdzi wystąpi przeciwko  policji o „naruszenie ich obowiązków śledczych”: – Gdyby ten materiał został znaleziony wcześniej prawdopodobnie miałoby to wpływ na dochodzenie.

Andy Webster z policji w Lancashire powiedział: – Odkąd Charlene zniknęła, minęło  trzynaście lat, ale nadal jesteśmy zdeterminowani, aby znaleźć jej zabójcę lub zabójców. Mam nadzieję, że te zdjęcia Charlene w dniu, w którym zniknęła, pomogą pobudzić pamięć świadkom. Zawsze byłem przekonany, że istnieją ludzie, którzy wiedzą, co się stało z Charlene, ale jeszcze nie przyszli aby porozmawiać z policją.

eps

Zobacz również: