Brytyjski dziennik The Sun opublikował listę 10 najbardziej niebezpiecznych miast świata. Znalazły się na niej dwa miasta europejskie i nie są to Paryż, Londyn czy Hamburg.
Obok miasta Ar-Rakka, która jest stolica ISIS w Syrii oraz Mogadiszu – stolicy Somalii – znajdują się między innymi Kijów i Neapol. Władze tego ostatniego miasta już zabrały głos w tej sprawie, komentując, że brytyjski ​​tabloid „myli fikcję z rzeczywistością”.
Prawdopodobnie Neapol ma złą reputację ze względu na historyczną siłę mafii Camorra, która tam działa. Przestępczość zorganizowana w tym mieście ma się dobrze, pomimo rządowych prób ograniczenia jej działalności.
źródło The Sun
Lista sporządzona przez brytyjski tabloid, zawiera, Perth w Australii, Sant Louis w Stanach Zjednoczonych, Caracas w Wenezueli, Manilę na Filipinach, Karaczi w Pakistanie, San Pedro Sula, w Hondursasie oraz Grozny – stolicę Czeczenii, w Rosji.
Jak na ironię, Grozny zajął pierwsze miejsce w rankingu 100 największych miast w Rosji, uważanych za najbezpieczniejsze przez swoich mieszkańców, które zostały opublikowane w czerwcu przez stronę domofond.ru.
Gdyby sporządzić ranking 100 najbardziej bezpiecznych miast świata, to polskie byłby zapewne w ścisłej czołówce.
ex

Zobacz również: