Grupa somalijskich migrantów zaatakowała w Londynie ciężarną kobietę, którą jeden z muzułmanów spryskał kwasem po brzuchu. Jej partner został oblany kwasem po twarzy. Oboje doznali  poważnych poparzeń twarzy. Policja aresztowała napastnika.

Do ataku doszło, gdy para szła wzdłuż Mile End Road, we wschodnim Londynie. Niespodziewanie zostali otoczeni przez grupę agresywnych Somalijczyków. Nie podobało im się, że para była niezamężna i mimo to spodziewała się dziecka, co jest poważnym przestępstwem przeciwko prawu szariatu. Doszło do ostrej wymiany zdań,  w końcu para Brytyjczyków chciała odejść. Niestety, nie docenili islamskich fanatyków.

19-letni Mustafa Ahmed, zbliżył się do  nich i spryskał ich silnie żrącym kwasem. Ahmed celowo skierował strumień kwasu na brzuch ciężarnej dziewczyny  i twarz jej chłopaka. Co miało być karą za seks przedmałżeński.  Para była hospitalizowana ze względu na  obrażenia spowodowane miksturą.

– Substancja skierowana na twarz ofiary, która natychmiast została silnie poparzona – powiedziała prokurator Kavitha Tharson. –  Kwas został wylany także na brzuch dziewczyny. Nie mam na razie informacji na temat wpływu tego co się stało na ciążę. Można jednak założyć, że jakiś wpływ na pewno jest.

Ahmed został aresztowany i oskarżony. Mimo to, brytyjskie media stanęły w jego obronie. Przedstawiając go jako inteligentnego studenta, który kocha swoich rodziców i po prostu szuka lepszego życia w Wielkiej Brytanii.

 Adwokat Ahmeda, Larry Matthews, twierdził, że jego klient jest niewinny i zaprzecza wszelkim zarzutom.

– Nie ma wątpliwości, że atak był okropny i jestem świadomy tego, że tego typu przestępstwa  w tej chwili są przedmiotem troski publicznej – powiedział Matthews. – Jednak to bardzo poważny zarzut, a jeśli mój klient zostanie skazany, to czeka go bardzo długi wyrok. Ale on zdecydowanie zaprzecza swojemu zaangażowaniom w tym konkretnym incydencie. Kwestia winy, to także sprawa niezawodności identyfikacji sprawcy.

W ciągu ostatnich tygodni doszło do serii ataków z użyciem kwasu w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w Londynie. Ataki kwasem są głęboko zakorzenione w islamskiej kulturze. Niestety lewackie obietnice kulturowego ubogacenia stają się faktem.

evx

 

Zobacz również: