16-letnia niemiecka uczennica, która uciekła z domu, aby wstąpić do państwa islamskiego, została schwytana w ruinach irackiego miasta Mosul. Zidentyfikowana ją jako Lindę W. z miasta Pulsnitz, niedaleko Drezna. Dziewczyna uciekła z Niemiec rok temu. Z Frankfurtu przyleciała  do Turcji, a potem udała się do Syrii.

Linda W. była nieszczęśliwa w domu i nawróciła się na islam. Zaczęła utrzymywać kontakty z fanatykami ISIS na Bliskim Wschodzie, na czatach internetowych.

Matka Lindy powiedziała: – Miała przeprowadzone skuteczne pranie mózgu. Mam nadzieję, że kiedyś ją odzyskamy.

  Nastolatka była cały czas  pod obserwacją niemieckich służb wywiadowczych. Podejrzewano ją o planowanie poważnej przestępczości przeciwko państwu, jednak zdołała uciec za granicę. Po wyjeździe z  Niemiec, zmieniła swoje imię na Mariam, czasami zamieszczał na Facebooku swoje zdjęcia na w chuście na głowie. Zatrzymano ją podczas  wyzwolenia Mosulu.  Wpadła z grupa innych kobiet z ISIS, zanim przerzucono je do Iraku.

Została złapana w tunelu w Mosulu wraz z innymi kobietami, niektóre z nich nosiły kamizelki samobójcze i miały broń automatyczną. Media donoszą, że pracowały dla  islamskiej policji w mieście. Wśród zatrzymanych znalazły się także kobiety z Rosji, Turcji, Kanady i Czeczenii.

exs

Zobacz również: