Cały czas trwają zapisy na XVIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka. W tym roku jednak organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest Wakacyjny Paszport Aktywności.
Między Turniejem a Rajdem zdobywamy Wakacyjny Paszport Aktywności jest projektem partnerskim z Miastem Sochaczew obejmującym kilka wydarzeń ujętych w spójną całość promującą aktywność sportową i społeczną. Głównymi atrakcjami  przedsięwzięcia są dwie imprezy, które cyklicznie od 18 lat organizowane są przez Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek” – Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar SOS „Zamek” oraz Rodzinny Rajd Rowerowy po Ziemi Sochaczewskiej im. Tadeusza Krawczyka – wyjaśnia ideę przedsięwzięcia pomysłodawca minister Maciej Małecki. W tym roku przygotowaliśmy dla wszystkich mieszkańców Ziemi Sochaczewskiej specjalne paszporty. Wierzymy, że pomogą one zmotywować setki osób do kreowania aktywności.  Pokażmy aktywność podczas wakacji! – zachęca Łukasz Gołębiowski koordynator projektu. Formy i sposoby są nieograniczone (np. udział w obozie sportowym, udział w wycieczce, zajęcia sportowe w klubach, udział w imprezach, udział w zawodach, wejścia na obiekty sportowe jak basen, boisko). Bardzo ważnym elementem najwyżej ocenianym będzie aktywność jako wolontariusz (np. przy współpracy z NGO przy organizacji różnych wydarzeń). Wystarczy pieczątka klubu, stowarzyszenia, fundacji, obiektu, organizatora lub załączony bilet, data i zapis, z jakiej formy aktywności uczestnik skorzystał.
Oprócz niewątpliwej satysfakcji na posiadaczy paszportów czekają atrakcyjne nagrody. Wypełnione paszporty odnosimy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. W Ośrodku nadal można otrzymać czyste druki Paszportów.  Najaktywniejsi otrzymają niezwykle atrakcyjne nagrody podczas uroczystej Gali, która odbędzie się we wrześniu.
Wakacyjny Paszport Aktywności jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Wakacyjny Paszport Aktywności w pigułce:
  1. Bądź aktywny w wakacje, zdobywaj nagrody.
  2. Organizatorami akcji są Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek” i Miasto Sochaczew.
  3. Zdobądź paszport podczas zapisów na Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka lub w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.
  4. Wypełnij dokument podstawowymi danymi, a potem bądź aktywny przez całe wakacje, Aktywność wpisuj w rubryki (udział w obozie sportowym, udział w wycieczce, zajęcia sportowe w klubach, udział w imprezach, udział w zawodach, zajęcia sportowe, wejścia na obiekty sportowe jak basen, boisko, wolontariat itp.)
  5. Paszport z niepowtarzalną kolekcją Twojej aktywności zwróć do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie do 11 września 2017.
  6. Wśród najaktywniejszych posiadaczy Paszportów wylosujemy wspaniałe nagrody, które wręczymy podczas wrześniowego spotkania podsumowującego projekt „Między Turniejem a Rajdem zdobywamy Wakacyjny Paszport Aktywności”. Pamiętaj, że aktywność wolontariacka będzie podwójnie punktowana.
  7. O zdobyciu nagrody i terminie odbioru poinformujemy Cię mailem lub telefonicznie, dlatego nie zapomnij zostawić do siebie kontaktu.
  8. Bądź aktywny, bezpiecznie i kreatywnie zaplanuj swoje wakacje.
Natomiast zapisy na Rajd trwają do 10 sierpnia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Olimpijska 3.  W rajdzie mogą wziąć udział turyści indywidualnie i grupowo (rodziny, grupy przyjaciół). Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Jest również możliwość pobrania wniosku ze stron:
www.maciejmalecki.pl , www.sochaczew.pl , www.mosir.sochaczew.pl,https://www.facebook.com/RodzinnyRajdRowerowySochaczew/ Skan zgłoszenia można także wysłać na adres:rajd.zapisy@interia.pl lub faxem na numer: 0-46 862-77-59.
Można również wniosek wysłać pocztą na adres MOSiR-u:
ul. Olimpijska 3,  96-500 Sochaczew.

Zobacz również: