Te nigeryjskie kobiety, zostały przetransportowane do Włoch aby pracować tu w domach publicznych

Młode Afrykanki są podstępnie wprowadzane do włoskiego seks biznesu przez obrzędy voodoo. Mogą się z tego jedynie uwolnić płacąc dziesiątki tysięcy euro wykupnego. Jak twierdzi włoska policja, szefowie rodzin mafijnych działających na Sycylii podzielili terytoria i przychody z przemytu uchodźców z mafią nigeryjską. Każdego miesiąca dostarczają z Afryki tysiące migrantów.

Znaczącą rolę w tym biznesie odgrywa  nigeryjska mafia Black Axe, która ma obecnie silne wpływy na Sycylii. Członkowie tej potężnej organizacji przestępczej wyszukują w Nigerii zdesperowane kobiety, które trafiają potem do Włoch. Są one oznakowane na ramionach, więc mafia po stronie włoskiej wie, kogo ma zabrać po przybyciu  łodzi ratowniczych. Trafiają do burdeli lub w najlepszym razie na plantacje, gdzie wykonują niewolniczą pracę.

Isoke Aikpitanyi ma 33 lat, i była jedną z kobiet wysyłanych z Nigerii do Włoch, ale później udało jej  się uciec. Jak było w jej przypadku opowiedziała Sunday Times: – Kiedy dziewczyna chce wyjechać, pyta o to w klubach nocnych w Beninie. Tam zawsze znajdzie się ktoś, kto wie jak to zrobić. Ale zanim wyjedziesz musisz przejść przez rytuał voodoo, i złożyć   przysięgę posłuszeństwa.  Co ma chronić cię na  pustyni i morzu. Po przyjeździe jedyną drogą do uwolnienia się od zaklęć voodoo i przysięgi jest wypłata 22 000 euro. Inaczej stajesz się prostytutką lub niewolnikiem. Ale nikt nie ma takich pieniędzy.

Wiele kobiet ujawniło, że było oszukanych, wierząc, że znajdą dobre miejsca pracy, ale zostały uwięzieni w domach publicznych lub na plantacjach prowadzonych przez gangsterów z Palermo i Nigerii. Obrzędu  voodoo, bicie, zmuszanie do nierządu, ograniczenia i groźby wobec dziewcząt, to jeszcze nie jest najgorsze. Każdego roku na Sycylii  zanikała bez śladu spora liczba nigeryjskich kobiet. Większość z nich jest po prostu mordowana.  Ostatnio zaś  10-letnia dziewczynka w ciąży trafiła z Palermo do ośrodka  dla imigrantów.
Włoska policja coraz bardziej konsekwentniej walczy  z Black Axe, gdyż ta organizacja staje się silniejszy niż tradycyjna włoska mafia. Cosa Rostra traci moc po latach zmagań z prokuratura i policją, i po serii aresztowań. Konkurencyjne grupy doszły jednak w końcu  do ​​porozumienia, i działają wspólnie.
Upadły tym samy tradycyjne wartości włoskiej mafii. Prostytucja i niewolnictwo były zawsze uważana za hańbę przez włoską mafię, ale nigeryjska mafia ma na to inny pogląd i ich argumenty zwyciężyły.

eps

 

Zobacz również: