Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P. pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego w dniu 3 lutego 2016 r. spotkał się z Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli, a następnie zabił ją posługując się nożem. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki i przewiózł je do wynajmowanego mieszkania.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. (l. 27), któremu zarzucono popełnienie zbrodni zabójstwa. Oskarżono go także o czynną napaść na policjanta oraz na biegłą psycholog.

Od 6 lutego 2016 r. Kajetan P. był poszukiwany przez Prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia mężczyzny w dniu 17 lutego 2016 r. na Malcie, a następnie przekazania go do Polski. W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez Prokuraturę biegłą psycholog.

Oskarżony przyznał się do zbrodni zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. W odniesieniu do pozostałych przestępstwa oskarżony nie zajął stanowiska.  Za zabójstwo oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: warszawa.po.gov.pl

Zobacz również: