Kobieta, która zdołała uwolnić się z rąk islamskich terrorystów opowiada o tym, co tam przeżyła, rzucając światło na szerzącą się przemoc, niewolnictwo seksualne i krwiożercze zaniedbanie życia rozwijającego się w tak zwanym kalifacie.
Dwudziestoletnia  Khadija powiedziała dziennikarzom, że ​​jej mąż po raz pierwszy dołączył do grupy Salafiego i był indoktrynowany ideologią ISIS, po czym  wyjechał do Syrii.
– On przekonał mnie, że nie ma w tym nic złego, a ja ufałam mu jak mężowi, więc załatwiłam wszystkie dokumenty i dołączyłam do niego w Syrii – powiedziała młoda kobieta.
Khadija, która przybyła do Syrii z Tunisu, aby żyć w państwie, islamskim, po  trzech latach pobytu między bandytami z ISIS, mówi: – Mój mąż i ja popełniliśmy ogromny błąd przychodząc tam. I radzę nie wierzyć tym, którzy mówią, że ISIS jest państwem islamskim, które głosi islam i szariat, i żyje zgodnie z naukami proroka Muhammeda i Koranu. To kłamstwa.
Bojownicy ISIS nie tolerują żadnego sprzeciwu: – To jest stan tyranii szatana. Mój mąż wyrzekł się ich i powiedział mi, żebym też  to zrobiła – powiedziała Khadija, dodając, że wraz z mężem uciekła do Turcji.
Jednak zanim zdążyła zbiec z Syrii, młoda kobieta poznała najgorszą stronę ISIS, która najbardziej dotyka kobiety i dzieci.
– W miejscach, w których żyją kobiety i dzieci, było dużo złego. Dzieci cierpiały na świerzb, miały wszy. Kiedy dzieci zachorowały, nie otrzymywały opieki lekarskiej  – mówi Khadija.
Jeśli uznano, że kobiety naruszają ścisły kodeks postępowania nałożony przez ISIS, wówczas były zamykane w więzieniach: – To było straszne tam trafić. Kobiety musiały tam także pracować ponad swoje siły i były zmuszane rodzic im dzieci. Widziałam jak jedna kobieta krwawiła  podczas pracy, bo była w ciąży. Odmówiono jej pomocy. Ta biedna kobieta poszła do pracy w ogrodzie, mocno krwawiąc, i pozostała tam do rana w deszczu i chłodzie. Nikt nie zwracał na nią uwagi. Rano pojawił się jej mąż, zobaczył ciało leżące w ogrodzie i poszedł dalej, nie zwracając uwagi, jakby nic się nie stało, jakby była psem – powiedział Khadija.
Dla większości  kobiet życie w ramach państwa islamskiego jest koszmarem.
Zwykle bojownicy oprócz żony mają niewolnice seksualne. Zdaniem Khadija kobiety, które nie są niewolnikami seksualnymi, nie są poddawane tak zwanemu „seksualnemu dżihadowi”.
– Idziesz do ratusza i bierzesz ślub, to cię chroni przed innymi. Jeśli jesteś mężatką, a twojego męża zabito, wydają cię za innego mężczyznę – powiedziała. –  Zupełnie inną historią jest jednak, gdy kobieta zostaje przechwycona i staje się  niewolnikiem seksualnym.
Jako niewolnik seksualny kobieta uważana jest za własność jej oprawcy. On może robić z nią co chce, może sprzedawać lub dać komuś jako prezent.
– Żona i ta druga kobieta, niewolnica,  żyją oddzielnie. On żyje z nimi na zmianę: jednego dnia z jedną, a drugiego z drugą – wyjaśnia Khadija, zauważając, że pomimo  wyższości legalnych żon, czasem zazdroszczą one niewolnicom; – Wielu mężczyzn uwielbia je bardziej niż swoje żony.
Handel niewolnikami jest dynamicznie rozwijającym się zjawiskiem  ISIS.
– Zwracają uwagę na wygląd kobiet. Robią im makijaż, aby sprzedać je za 15 000 dolarów, dziewice były wycenione na 30 000 dolarów.
Młode dziewczęta stają się zwykłym towarem, gdy tylko znajdą się w rękach dżihadystów.  Nawet te, które mają zaledwie 8 lat, są sprzedawane na rynkach niewolników.
Uważa się, że obecnie jeszcze około 3000 do 5000 kobiet, głównie Jazydek, jest przetrzymywanych przez ISIS jako niewolnice seksualne.
eps

 

Zobacz również: