Według francuskiego ośrodka badania opinii publicznej IFOP, 56 proc. francuskich wyborców uważa, że ​​imigracja ma negatywny wpływ na społeczeństwo.

Ankietowanym zadano pytanie: „Czy uważasz, że imigracja miała pozytywny czy negatywny wpływ na Francję?” Tylko 3 proc. Francuzów uznaje napływ „uchodźców” za całkowicie pozytywne zjawisko. Imigracja jest postrzegana negatywnie przez znaczną część populacji- niezależnie od wieku, statusu społecznego lub miejsca zamieszkania.

Dalsza część sondażu sugeruje również, że Francuzi odrzucają zarówno kulturowe, jak i ekonomiczne argumenty. 51 proc. nie zgadza się ze stwierdzeniem, że imigracja przyniesie korzyści dla życia kulturalnego kraju, czyniąc Francję ciekawszym miejscem. Podobnie ankietowani odnoszą się do czynników ekonomicznych. 55 proc z nich odrzuca pogląd, że Francja potrzebuje imigracji, aby przetrwać ekonomicznie.

Raport może być trudny do przełknięcia dla Macrona, który powiedział ostatnio, że uważa iż Francja przyjęła niewiele uchodźców.

mb