Według francuskiego ośrodka badania opinii publicznej IFOP, 56 proc. francuskich wyborców uważa, że ​​imigracja ma negatywny wpływ na społeczeństwo.

Ankietowanym zadano pytanie: „Czy uważasz, że imigracja miała pozytywny czy negatywny wpływ na Francję?” Tylko 3 proc. Francuzów uznaje napływ „uchodźców” za całkowicie pozytywne zjawisko. Imigracja jest postrzegana negatywnie przez znaczną część populacji- niezależnie od wieku, statusu społecznego lub miejsca zamieszkania.

Dalsza część sondażu sugeruje również, że Francuzi odrzucają zarówno kulturowe, jak i ekonomiczne argumenty. 51 proc. nie zgadza się ze stwierdzeniem, że imigracja przyniesie korzyści dla życia kulturalnego kraju, czyniąc Francję ciekawszym miejscem. Podobnie ankietowani odnoszą się do czynników ekonomicznych. 55 proc z nich odrzuca pogląd, że Francja potrzebuje imigracji, aby przetrwać ekonomicznie.

Raport może być trudny do przełknięcia dla Macrona, który powiedział ostatnio, że uważa iż Francja przyjęła niewiele uchodźców.

mb

Zobacz również: