Dziennik Rzeczpospolita snuje wizje, ze Donald Tusk założy własne ugrupowanie, które będzie w stanie konkurować z Prawem i Sprawiedliwością.  Plany te postanowił na Facebooku skomentować  Stefan Niesiołowski. Jednocześnie zastrzega: Nie chcę przyjmować roli Donalda Tuska. No to poczytajmy co jeszcze ma do powiedzenia Niesiołowski o domniemanych planach Tuska:

„To dokładnie ten scenariusz, jaki uważam za najlepszy dla Polski. Schetyna ma charyzmę turkucia podjadka, i na charyzmę musi przegrać z Kaczyńskim. Koncepcja, że Tusk zakłada nowe ugrupowanie, do którego wchodzi Unia Europejskich Demokratów, lewica, część Platformy Obywatelskiej, być może również część KOD, ale samo ugrupowanie jest nowe, to jedyna szansa, żeby odsunąć od władzy reżim Kaczyńskiego.

Nie chcę przyjmować roli Donalda Tuska. Na pewno jest miejsce dla Frasyniuka, to jedyne nazwisko jakie mogę wymienić.

Zakładam, że autor tekstu (w Rzeczpospolitej – przyp. red) miał podstawy do jego napisania, a nie była to tylko jego wizja. Jeśli tak, to mogę wyrazić tylko radość i satysfakcję – tego oczekuje Polska od Donalda Tuska. Nie szarpania się w wyborach prezydenckich z Dudą i małpiarnią pisowską, która skoczy mu do gardła. Ja ten scenariusz dokładnie kreśliłem w wielu wywiadach jako najlepszy dla Polski. Czytając ten tekst, wydawało mi się nawet, że to ja go pisałem.

Schetyna to faktycznie nieszczęście, może doprowadzić do upadku Platformy, bo myśli o interesach swojej kliki. Dobrze, że już mnie tam nie ma. Natomiast, w samej Platformie jest dużo poważnych, mądrych ludzi, są wcześniejsze osiągnięcia. Nowoczesna również ma realny potencjał polityczny. Wielu ludzi z tych ugrupowań powinno działać w polskiej polityce”. – snuje marzenia Niesiołowski.

Sprawdźmy go nieco na ziemię. Prostym pytaniem: Która to będzie partia Donalda Tuska, piąta?

Możecie zakładać 100 nowych ugrupowań, ale wyborów już nigdy nie wygracie, ponieważ ludzie się na was poznali. A koryto odjechało na zawsze. Nic wam już nie da szczucie na PiS. Najwyżej obniży i tak marne sondaże. To co wam się marzy, już nigdy nie wróci.

Wam już dziękujemy. Mieliście wiele lat rządzenia. Pokazaliście, że niewiele możecie lub chcecie zrobić. Pycha i oderwanie od rzeczywistości  zgubi was doszczętnie.

jes

Zobacz również: