Wszyscy znamy małe zmarszczki mimiczne, które formują się niezauważalnie wokół oczu i uwidaczniają dopiero podczas wyraźnej mimiki twarzy, np. śmiechu.
Istnieją zabiegi przeciwdziałające im i sprawiające, że skóra wokół pięknie się wygładza.
Najpierw zacznijmy od ćwiczeń. Specjalne ćwiczenia odprężające służą zachowaniu dobrego wzroku oraz rozluźniają mięśnie oka i zmiękczają rysy twarzy.
Robimy regularnie:
– powolne i świadome krążenie oczami w prawo, a potem w lewo.
– świadome patrzenie na przemian w lewo i w prawo, w górę i w dół.
– w regularnych odstępach czasu patrzymy na przemian blisko i daleko.
Następnie zajmijmy się oczyszczaniem oczu:
Używamy delikatnych preparatów i ostrożnie zmywamy kurz i makijaż. Unikamy szarpania skóry, nadmiernego uciskania i rozciągania. Regularnie stosujmy piling przeznaczony specjalnie do skóry wokół oczu. Zawsze preparaty pod oczy nakładamy w minimalnej ilości. Nakładanie nadmiaru preparatu spowoduje na przykład obrzęk wokół oczu, ponieważ zatkamy kanaliki skóry.
Masaże skóry w okolicy oka
Polecam metodę punktową. Nakładamy odrobinę serum przeznaczonego do pielęgnacji skóry w obrębie oka i delikatnie punkt po punkcie uciskamy okolicę oka. Nie rozciągamy niepotrzebnie skóry, ale powodujemy lepsze wchłanianie preparatu aktywnego. Każde nieumiejętne dotykanie skóry w tym miejscu bardziej uwydatnia zmarszczki.
Aby jak najdłużej cieszyć się dobrą skórą wokół oczu, nie wystarczą tylko zabiegi domowe.
Polecam zabiegi profesjonalne, ponieważ są bardziej intensywne i doskonale wspomagają pielęgnację domową. Pomagają polepszyć zdolność skóry do wchłaniania nowych preparatów oraz wygładzić powierzchnię skóry i pobudzić ją do działania.
Zapraszam na zabieg B-Like Peel. Daje on natychmiastowy efekt redukcji zmarszczek mimicznych. Jest całkowicie bezpieczny, a daje efekt botoksu. Preparat efektywnie i szybko penetruje w skórę, stymulując syntezę kolagenu oraz wzmacnia strukturę i jędrność skóry.
Co ważne, można go wykonywać niezależnie od pory roku.

Hanna Kasztelan, Studio Urody,

Zobacz również: