Prokurator paryski zażądał wycofania najnowszej edycji czasopisma Paris Match z kiosków ze względu na umieszczenie w nim zdjęć z ubiegłorocznego zamachu w Nicei.

Magazyn przedstawia zdjęcia z ataku islamskiego na Promenadzie Anglików, który miał miejsce 14 lipca 2016 roku. Zginęło wtedy 86 osób a 450 zostało rannych.

Prokuratura powiedziała, że ​​opublikowane zdjęcia „szkodzą godności ofiar i ich krewnych” i zażądał aby Sąd nakazał wycofania czasopisma i zakazał umieszczania fotografii w jakimkolwiek formacie, w tym w cyfrowym wydaniu.

Jego prośba jest wspierana przez stowarzyszenie Promenade des Anges, które skupia krewnych ofiar ataku z 14 lipca 2016 roku.
„Zdjęcia te podważają godność ofiar i ich krewnych i zostały opublikowane tylko ze względu na sensację i stworzenie atmosfery strachu” – twierdzą przedstawiciele  stowarzyszenia w specjalnym oświadczeniu.

Burmistrz Nicei Christian Estrosi, nazwał także publikację jako „nieznośną i przerażającą” i zwrócił się do ministra sprawiedliwości o wycofani Paris Match ze sprzedaży, aby „nie ożywiać smutku rodzin ofiar”.

Prawnik magazynu Marie-Christine Percin powiedziała jednak, że ten materiał prasowy jest hołdem dla ofiar i ocalałych: – Nie ma zdjęć przedstawiających twarze ofiar lub szkodzących ich godności. Obrazy pokazuje ciężarówkę z daleka, kiedy wjeżdża w tłum, i sylwetki idących ludzi – dodał.

eps

 

Zobacz również: