Jak podał jeden z egipskich portali, w kurorcie Hurghada nieznany sprawca zaatakował zagranicznych turystów odpoczywających na plaży. Według najnowszych doniesień 2 osoby zginęły, 4 zostały ranne. Agencja Reutera podała, że zginęły dwie turystki pochodzące z Niemiec , wśród rannych turystów jest 2 obywateli  Rosji i Czech.  Napastnik został zatrzymany.

Egipskie siły bezpieczeństwa poinformowały, że nieznany sprawca zaatakował nożem zagranicznych turystów odpoczywających na plaży w Hurghadzie.

Jak wstępnie ustalono napastnik dostał się na teren należący do hotelu z pobliskiej plaży. Motywy sprawcy ataku nie są znane.

Napastnik został zatrzymany.

Wstępne dochodzenia wskazują, że mężczyzna uzyskał dostęp do kurortu, przypływając z pobliskiej plaży. Hurghada rozciąga się na 40 km wybrzeża Morza Czerwonego w Egipcie i jest znanym ośrodkiem turystycznym z szeregiem hoteli, barów, klubów nocnych, ośrodków i restauracji.


Atak nastąpił  kilka godzin po tym, jak pięciu policjantów zostało zastrzelonych w Gizie, gdy wcześnie rano islamscy bojownicy otworzyli ogień z samochodu.

NS

Zobacz również: