Z najnowszych danych wynika, że w Niemczech prawie co drugi Turek w wieku produkcyjnym jest „nieaktywny ekonomicznie”, co oznacza, że ​​nie pracuje lub jest oficjalnie zarejestrowany jako bezrobotny.

Dane z europejskiego biura statystycznego Eurostat pokazują, że 43 proc. Turków mieszkających w Niemczech jest nieaktywnych ekonomicznie. Według federalnego urzędu statystycznego jest to natomiast 48 proc..

W raporcie Die Welt zaznaczono, że istnieje wiele powodów, dla których Turcy w wieku od 15 do 64 lat nie podejmują pracy. Wyjaśniono, że około jedna trzecia z nich się uczy, podczas gdy prawie jedna piąta jest na zasiłku z powodów zdrowotnych.

„Zdecydowana większość tych, którzy są nieaktywni ekonomicznie deklaruje, że – przynajmniej na razie – nie są zainteresowani pracą” – informuje niemiecki raport. Różnice we wskaźnikach zatrudnienia między Turkami a miejscową ludnością są szczególnie duże wśród kobiet. Według danych Eurostatu, na terenie całej Europy pracuje tylko jedna trzecia tureckich kobiet.

Breitbart London poinformował ostatnio, że Frankfurt oficjalnie stał się pierwszym największym miastem w kraju, w którym rodowici Niemcy stanowią mniej niż połowę mieszkańców, a Turcy są tam największą mniejszością zagraniczną.

mb

 

Zobacz również: