Donald Trump odwiedzi Francję w piątek, 14 lipca, w jej święto narodowe, upamiętniające zburzenie Bastylii i początek Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Francuskie służby specjalne oraz policja przygotowują się wyjątkowo do tej wizyty, gdyż pojawiły się informacje, że w tym czasie w Paryżu może dojść do zamachu terrorystycznego.

Policja prefektury paryskiej ma szczegółowy plan bezpieczeństwa, który będzie wdrożony 14 lipca, w czasie wizyty prezydenta USA. Gdyż ryzyko zamachu jest bardzo wysokie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, także 14 lipca, islamscy terroryści przeprowadzili zamach w Nicei, w którym zginęło 86 osób a 450 zostało rannych. Od ataku w Nicei, zagrożenie terrorystyczne nie zmniejszyło się we Francji.

14 lipca 2017 będzie wyjątkowo niebezpieczny ze względu na wizytę Donalda Trumpa w stolicy Francji. Dzień wcześniej Paryż odwiedzi niemiecka kanclerz Angela Merkel.

W sumie 3500 policjantów i żandarmów oraz 2500 strażaków będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo w rejonie Pól Elizejskich, gdzie odbędą się uroczystości.

ex

 

Zobacz również: