Mokotowscy policjanci w kilkanaście minut ustalili i zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie ramy okiennej i wybicia szyby w jednym z jezuickich kościołów. 37 – letni obywatel Iranu zatrzymał się przed budynkiem a następnie, bez powodu zaczął kopać nogą w okno, powodując szkody w wysokości ponad 2000 zł. Na wniosek policjantów oraz prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Kilka minut po zgłoszeniu policjanci pojechali do jednego z jezuickich centrów, gdzie ustalili, że wysoki mężczyzna w wieku około 40 lat o śniadej cerze dokonał wybicia szyby i uszkodzenia ramy okiennej.

Posiadając wstępny rysopis ruszyli na poszukiwanie podejrzanego. Kilka ulic dalej zatrzymali mężczyzn odpowiadającego opisowi. 37 – latek został rozpoznany przez zgłaszających. Wobec powyższego trafił do policyjnego aresztu. Nie posiadał przy sobie żądnych dokumentów. Przy pomocy tłumacza funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany posiada obywatelstwo irańskie.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

W związku z tym, iż istniało uzasadnione podrzenie, że wymieniony może popełniać przestępstwa i utrudniać prowadzone postępowania mokotowski sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: mokotow.policja.waw.pl

Zobacz również: