Szaleństwo politycznej poprawności ogarnia Australię.  Australijscy urzędnicy na wyścigi twierdzą, że islamski terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem, to wielokrotnie odwoływali się do islamu lub islamskiej kultury, aby uniewinnić popełniających przestępstwa muzułmanów.
 W kwietniu pomimo winy z powodu napastowania seksualnego ośmiu kobiet i dziewczynek na plaży w stanie Queensland, został uwolniony młody Afgańczyk. Powodem uniewinnienia były „różnice kulturowe”. Zdaniem sędziego „widząc dziewczyny w bikini znalazł się on w otoczeniu odmiennym od tego w którym dorastał”. Nastolatek otrzymał dwa lata nadzoru bez oskarżenia o nic.
Podobnie było w 2014 roku. Oskarżenie dotyczyło rejestrowanego już przestępcy seksualnego i pedofila. Ali Jaffari został oskarżony o próbę uprowadzenia dziecka. Jednak australijska policja zawiesiła wszystkie zarzuty wobec niego po tym, jak sędzia poinformował prokuratorów, że będzie miał trudności ze znalezieniem win Jaffariego. Według doniesień prasowych: sędzia Ron Saines powiedział, że jeśli rozpatrywałby tę sprawę, miałby w tej kwestii uzasadnioną wątpliwość, powołując się na „różnice kulturowe” jako jeden z czynników, co spowodowałoby oddalenie zarzutów wobec Ali Jaffariego.
W Australii, zdaniem sędziów, kobiety i dzieci muszą zaakceptować napaści na tle seksualnym, ponieważ są one częścią „islamskiej kultury” ich napastników. Wydaje się, że w niektórych rejonach Australii ta „kultura islamska” zastąpił zasadę prawa.
(…) Trzyletnie badanie, finansowane przez Australijską Radę ds. Badań Naukowych, zawiera konkluzje: „Wielu uchodźców widzi pewne prawa człowieka, w szczególności dotyczące praw kobiet i dzieci, jako szkodliwe dla ich pomyślnego osiedlenia się w Australii„.
Mówi, że niektórzy uchodźcy twierdzą, że „prawa kobiet i dzieci naruszają wartości i normy kulturowe ich grup etnicznych”.
Badanie wymagało „wrażliwości kulturowej i zrozumienia wpływu na uchodźców męskich… uczucia alienacji i rozczarowania„.
Przemoc domowa w domach muzułmańskich jest już gorącym tematem w Australii. Keysar Trad, były Prezes Australijskiej Federacji Rad Islamskich, powiedział w lutym Sky News, że gniewny mąż może pobić swoją żonę jako „ostateczność”. W kwietniu kobieca grupa islamskich związków Hizb Ut-Tahrir opublikowała film z imprezy dla kobiet w Sydney na Facebook, w której dwie kobiety demonstrowały idealną żonę, bijąc i nazywając to „pięknym błogosławieństwem”.
Utrzymywanie islamu w Australii również przybiera inne formy. W Ramadanie w tym roku muzułmańscy więźniowie dwóch więzień zaostrzonego nadzoru w stanie Wiktoria otrzymywali w swoich celach kuchenki mikrofalowe w ciągu miesiąca, dzięki czemu mogli podgrzewać jedzenie po zachodzie słońca, kiedy mogą złamać post. Sprawa najwyraźniej powodowała zamieszki wśród nie-muzułmanów osadzonych w tych więzieniach.
W Auburn muzułmankom korzystającym z basenów publicznych zainstalowano oddzielną zasłonę, tak aby mogły pływać bez udziału płci męskiej w basenie. Belgravia Leisure, która obsługuje ten obiekt, powiedziała: „kurtyna została zainstalowana w celu przezwyciężenia barier kulturowych i zachęcania muzułmańskich kobiet”
Niektórzy muzułmanie postanowili stworzyć „bezpieczną przestrzeń” samodzielnie, oddzielając ją od reszty społeczeństwa australijskiego. W Brisbane w australijskim międzynarodowym muzułmańskim kolegium planowana jest wyłącznie muzułmańska enklawa, w tym meczet o powierzchni 1970 metrów kwadratowych; trzypiętrowa dom starców i budynek mieszkalny, 3000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 120 mieszkań, oprócz nowych sal lekcyjnych i centrum opieki nad dziećmi dla 2000 studentów. Istniejąca lokalizacja jest już domem dla uczelni, która służy uczniom z przedszkola do 12 klasy. Tyle na temat „wielokulturowości”.
Oczywiście, segregacja nie działa. Segregacja nigdy nie działa. Segregacja w rzeczywistości przynosi odwrotny skutek. Oto kilka ostatnich przykładów, jakich australijska polityka poprawnościowa dopracowała się ostatnio:
W kwietniu w Sydney chrześcijanina z krzyżykiem na piersi został zaatakowany przez muzułmański gang młodzieżowy, który krzycząc „Allah” i „pi..dolony Jezus”, rzucił przechodzącego na ziemię i pobił go. Pastor kościoła Baptystów George Capsis, stwierdził, że był to czwarty tego typu atak na chrześcijanina w Sydney w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
W szkółce Punchbowl Boys w Sydney – jednej 19 takich szkół w Nowej Południowej Walii zidentyfikowanych jako zagrożone radykalizowaniem muzułmańskich uczniów – uczniowie „byli zmuszeni uczestniczyć w codziennych spotkaniach modlitewnych, wykładach o Koranie, a nawet dać obciąć swoje włosy rówieśnikom badającym ich zgodność ofiar z islamem” [Od Tłumacza: Mężczyzna w islamie nie powinien nosić dowolnej fryzury, lecz ściśle określoną przez teologiczne nakazy].
Tych dziewiętnaście zagrożonych szkół bierze udział w programie antyradykalizacyjnym, ale dyrektor szkoły średniej Punchbowl Boys, Chris Griffiths, nawrócony na islam, zaraz po tym jak został zwolniony, odmówił udziału w tym programie. Powiedział, że „nie czuje się dobrze z monitorowaniem grup modlitewnych uczniów, gdy szkoła jest” stygmatyzowana „”.
Griffiths nie musiał się martwić. Te programy antyradykalizacyjne najwyraźniej nie działają bardzo dobrze. W marcu nastolatek w Sydney, który był w programie antyradykalizacji, przyznał się do winy w planowaniu ataku terrorystycznego na Dzień Anzac w 2016 roku. Nastolatek został oskarżony o próbę zdobycia broni palnej na zamierzony 25 kwietnia atak. Na wypadek niepowodzenia przygotowywał też podręczną bombę.
W marcu nauczycielka w szkole podstawowej Punchbowl zrezygnowała z pracy po tym, jak ona i jej rodzina otrzymali groźby śmierci ze strony dzieci w szkole podstawowej, a niektóre z nich mówiły, że zetną jej głowę.
Powiedziała, że ​​była zaatakowana przez uczniów, kiedy powstrzymywała ich od zawieszenia flagi syryjskiej w klasie. Wielu uczniów podobno mówiło o członkach rodziny walczących w wojnie w Syrii. Uczniowie wychodzili też w połowie lekcji, aby odprawić modlitwę.
Według doniesień prasowych skarga nauczycielki do Departamentu Edukacji Nowej Południowej Walii została odrzucona.
Dżihad przybył również do Australii podczas ostatniego Ramadanu. Po tym, jak ISIS poinformowała swoich zwolenników, aby zaatakowali niewiernych „w swoich domach”, Yacqub Khayre, australijski muzułmanin, wziął to dosłownie. 5 czerwca w bloku usytuowanym w zamożnym przedmieściu Melbourne zabrał kobietę do niewoli, zabił innego człowieka, a następnie podczas ataku wezwał stacją telewizyjną i powiedział, że jego atak czyniony jest na rzecz ISIS i Al-Kaidy. Ale policja australijska nie da się łatwo oszukać: jej przedstawiciele twierdzili wtedy, że terroryzm to tylko „jedna linia dochodzenia”. Khayre, somalijski imigrant, okazał się dobrze znany przez władze. W rzeczywistości został on wcześniej uniewinniony w związku z planem ataku terrorystycznego w bazie wojskowej w Sydney w 2010 r . Był też karany za podpalenia i rozbój, a następnie został warunkowo zwolniony w listopadzie 2016 r.
Judith Bergman
Tłumaczenie: Jacek Tabisz
Źródło: gatestoneinstitute.org

Zobacz również: