25-letni azylant z Afganistanu został skazany w Austrii na dwa lata więzienia za molestowanie seksualne 14 kobiet, w okresie czterech miesięcy.

W Wiedniu skazano na więzienie muzułmanina, który przyznał się do molestowania kilkunastu kobiet w wieku od 18 do 36 lat. Atakował je od listopada ubiegłego  do lutego tego roku.

– Popełniłem błędy i przepraszam, wiem, że jestem winny – przyznał. Mówił, że zbliżał się do swoich ofiar z tyłu, a następnie je przytrzymał i próbował dotknąć ich narządów płciowych wbrew ich woli. W pięciu przypadkach udało mu się zrealizować w pełni swój zboczony plan, a dziewięć kobiet zdołało mu się wyrwać.

Jedna z ofiara powiedziała sądowi, ze gdy mężczyzna chwycił ją z tyło, to zaczęła krzyczeć, i wówczas napastnik pozwolili jej odejść. Jednak w wyniku tego zdarzenia  obecnie cierpi na ataki paniki i boi się wychodzić samotnie wieczorami z domu.
Afgańczycy został wreszcie złapany przez policję po tym, jak zabezpieczono w okolicy monitoring, co  doprowadziło do aresztowania 25-latka.

Powiedział, że przyjechał do Austrii, aby ubiegać się o azyl ze względu na talibów w swoim kraju.

Wcześniej był już skazany na na pięć lat za inne przestępstwa. Mimo to  sędzia Sonja Höpler-Salat wydał wyrok tylko dwóch lat pozbawienia wolności.

Ataki seksualne w Wiedniu, dokonywane przez migrantów, stały się niemal powszechne. Niedawno migrant z Iraku, który zgwałcił 10-letniego chłopca w basenie, został skazany przez austriacki sąd.

Inna sprawa, która wstrząsnęła Austrią na początku tego roku, to przypadek gangu dziewięciu migrantów, którzy zaciągnęli do niemiecką turystkę i tam ja zgwałcili.

Rząd austriacki przyznał, ze w 2016 roku liczba przestępstw seksualnych popełnionych przez migrantów wzrosła o 133 procent wobec 2015 roku.

esd

Zobacz również: