Największym zagrożeniem dla Danii jest Szwecja. Ten do niedawna liberalny raj został uznany przez Duńską Agencję Bezpieczeństwa i Informacji za największe zagrożenie terrorystyczne!

Jak poinformowało Danish Radio, służba bezpieczeństwa i wywiadu Danii uznała, że ​​sąsiednie państwo jest obecnie  największym zagrożeniem, z jakimi boryka się Dania. Przyznają to sami Szwedzi.

– Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego.- powiedział Szef Szwedzkiej Agencji Wywiadu Säpo (Säkerhetspolisen)- Anders Thornberg – podczas wywiadu w szwedzkiej gazecie Svenska Dagbladet – Szwecja jest świadkiem dramatycznego wzrostu islamskiego ekstremizmu.

W szokującym tempie rośnie tam liczba radykalnych osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy. Natomiast  w Danii w 2016 roku były tylko 62 takie osoby.
Większość islamskich radykałów znalazła się w takich miastach jak: Sztokholmu, Malmö, Göteborga i Örebro. Są ich tysiące-  gotowych i zdolnych do ataku na Szwecję. Niestety Säpo nie ma danych na temat nielegalnych muzułmanów.
Problemem dla Danii  jest most przez Cieśninę Øresund, łączący  Kopenhagę i Malmö. Stał się on najprostszą drogą do Danii dla islamskiego terroryzmu i  muzułmańskich  gangów. Most ten otwiera Danię na całe mnóstwo islamskich kłopotów, docierających tą drogą ze Szwecji.

 Nie tylko Dania zmęczyła się liberalnymi zaniedbaniami Szwecji w walce z islamskim terroryzmem. Także  Finlandia, którą Światowe Forum Ekonomiczne sklasyfikowało jako najbezpieczniejszy kraj świata, w raporcie opublikowanym w kwietniu, podniosła poziom zagrożenia z „niskiego” do „podwyższonego”. Co wiąże się w dużej mierze z sąsiedztwem Szwecji.  Fińska Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że ​​uzyskała wiedzę na temat planów związanych z islamskim ekstremizmem w tym kraju.

Jeśli Szwecja nie poradzi sobie z rosnącym zagrożeniem ze strony terrorystów islamskich, to pociągnie ze sobą na dno również sąsiednie kraje.

eps

Zobacz również: