Rozpoczęło się śledztwo przeciwko żeńskiemu personelowi ośrodka w Amal, dla małoletnich uchodźców przebywających w Szwecji bez rodziców. Oskarżono między innymi kobiety, które doprowadzały do intymnych związków z małoletnimi uchodźcami. Nawiązało się tam kilka stałych relacji seksualnych między pracownikami i nieletnimi mieszkańcami ośrodka.   Pito tam także często alkohol, i demolowano obiekt w czasie pijacko – seksualnych orgii.
Na filmie, który jest w aktach sprawy, widać jak kobieta, która pracuje w ośrodku tańczy nago na stole a potem siada okrakiem na nieletnim chłopcu. Dopiero po tym incydencie sprawą zajęła się policja.
– To nie jest oczywiście w porządku, jeśli personel ma taki stosunek do dzieci, z którymi pracuje. To nie wygląda profesjonalnie – komentuje Maria Björklund, szef Inspektoratu Ochrony Zdrowia.
Ivan Stipic, urzędnik gminy Amal, zwraca uwagę, że niedopuszczalne jest, aby pracownicy uprawiali seks, imprezowali i pili alkohol razem z mieszkańcami ośrodka, którzy są zależni od nich.
Jednak nas w Szwecji już nic nie zdziwi.
eps

Zobacz również: