Premier Węgier- Wiktor Orbán twierdzi, że Unia Europejska realizuje plany migracyjne zaprojektowane przez lewicowego miliardera Geroge Sorosa. Mają one na celu zwiezienie milionów imigrantów rocznie do Europy przy pomocy jego armii organizacji pozarządowych.

Orbán twierdził, że UE i Soros chcą przyjąć milion migrantów rocznie, aby utworzyć unijną siłę imigracyjną, która podważy suwerenność państw członkowskich. Powiedział również, że liczy na to, iż z powodu niedawnego wzrostu migracji do Włoch, naród południowo-europejski wkrótce przystąpi do Węgier i innych krajów, które chcą zabezpieczyć swoje granice państwowe.

Rząd włoski podjął już kilka kroków w celu ochrony granic po tym, jak w ciągu zaledwie 48-godzin do tego kraju przybyło 13500 imigrantów, którzy przypłynęli na okrętach ratowniczych organizacji pozarządowych. Statki zostały oskarżone przez włoskich prokuratorów o współpracę z przemytnikami, a Włochy zagroziły zamknięciem swoich portów, jeśli ruch będzie odbywał się w takim tempie.

Orbán wspominał również byłego dyktatora libijskiego- Muammara Kaddafiego, który ostrzegał, że jeśli jego rząd upadnie, miliony ludzi z Afryki zaleją Europę. Węgierski premier powiedział, że choć Kaddafi nie był demokratycznym władcą, to zachodni interwencjonizm w Libii był częściowo odpowiedzialny za obecny kryzys.

Orban nazwał także Sorosa „spekulantem, prowadzącym rozległą sieć mafijną”. Premier Węgier nie jest jedynym liderem europejskim, który walczy z lewicowym miliarderem. Coraz więcej rządów bada związki Sorosa z różnymi grupami.

Zobacz również: