Mohammed Haji Saddique, imam Cardiff, został skazany na  13 lat więzienia za  wykorzystywanie seksualne  dziewcząt podczas  czytania Koranu  w meczecie.

Imam, który skrzywdził cztery dziewczynki podczas lekcji Koranu to 81-letni Mohammed Haji Saddique. Kazał on ofiarom siadać obok niego i czytać w języku arabskim  Koran.  Jeśli któraś z nich  popełniła błąd podczas lekcji, wówczas molestował ją przed całą klasą, a niekiedy zastraszał groźbą bicia. Miał do tego celu metalowe pałki i drewniane kije.

Saddique, który przez ponad 30 lat uczył w meczecie Madina w Cardiff, został uznany za winnego 14 przestępstw – 6 nieprzyzwoitych napaści i 8 napaści na tle seksualnym.

Sędzia Stephen Hopkins wydał wyrok 13 lat wiezienia, i nakazał zarejestrować imama, jako przestępcę seksualnego na czas nieokreślony.

– Wszystkie cztery ofiary były bardzo odważne w pokonywaniu nie tylko barier osobistych, ale też kulturowych, jakie napotykały podczas formułowania skarg i przedstawiania dowodów przeciwko tobie – powiedział sędzia. – To było ogromne naruszenie zaufania rodziców i dzieci posyłanych na lekcje Koranu.

Saddique twierdził, że zarzuty, były efektem spisku innych członków meczetu, i on sam nie ma pojęcia o molestowaniu.

Policja po raz pierwszy wszczęła śledztwo w 2006 roku po skargach dwóch dziewczyn, ale Saddique zaprzeczył  wówczas przestępstwom.

Dochodzenie zostało wznowione w 2016 r. Po tym, jak w komisariacie policji pojawiły się dwie inne dziewczynki. Saddique dotykał je podczas lekcji, i pocierał ich pachwiny i nogi.

Prawdopodobnie ofiar zboczonego muzułmanina było znacznie więcej.

ew

Zobacz również: