Zdjęcia Miss Południowej Afryki, noszącej rękawiczki podczas wizyty w sierocińcu w Soweto wywołały oburzenie. Demi-Leigh Nel-Peters została nazwana rasistką, po tym jak karmiła czarnoskóre dzieci, mając na dłoniach rękawiczki.

Mimo, że Carol Dyantyi- rzecznik Centrum Ośrodka Miejskiego Orlando West Ikageng, zapewniła, że Miss założyła rękawiczki tylko ze względów bezpieczeństwa, to szerokie grono internautów orzekło, że powodem musiało być to, iż piękność nie chciała dotykać czarnoskórych dzieci.


-Powiedzieliśmy jej i wszystkim innym wolontariuszom, aby nosili rękawiczki, gdy zajmowali się karmieniem dzieci– mówi Dyantyi  i dodaje: –To było było po to, aby chronić dzieci przed ryzykiem zanieczyszczenia żywności. Ta akcja w mediach społecznościowych jest śmieszna.

Sama Miss również odniosła się do całego zamieszania: –Wszyscy nosiliśmy rękawiczki ze względów higienicznych. Uważam, że moje intencje zostały całkowicie źle odebrane. Dla mnie istotą akcji było to, że 300 dzieci dostało dobry, ciepły obiad, a nie czy otrzymały go w rękawiczkach, czy bez. Jest mi przykro, ponieważ nie miałam zamiaru nikogo obrazić.

mb

 

Zobacz również: