fot symboliczne Policja
Policjanci z Ochoty zatrzymali 43-letniego obywatela Ukrainy. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna zażądał od małżeństwa za wjazd na jeden z parkingów na terenie dzielnicy 100 złotych. 43-latkowi, który został już tymczasowo aresztowany grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że na terenie jednego z parkingów na Ochocie pojawiła się osoba, która pod pretekstem ochrony próbuje wymusić pieniądze od osób tam parkujących. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna groził pozbawieniem życia małżeństwu, które próbowało zaparkować tam swój samochód.

Dzięki pracy operacyjnej bardzo szybko okazało się, że za tym przestępstwem może stać 43-letni obywatel Ukrainy. Już następnego dnia mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z patrolu.

43-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty. Odpowie za wymuszenie rozbójnicze. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

ea/ew