Ruszyły zapisy na XVIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka. W tym roku Rajd odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Miłośnicy piękna Ziemi Sochaczewskiej pokonają trasę Sochaczew – Juliopol – Młodzieszyn – Kamion Poduchowny (piknik) – Witkowice – Mistrzewice – Żuków – Sochaczew. Zapisy są przyjmowane w MOSiR Sochaczew ul. Olimpijska 3 do 10 sierpnia.
Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Zamek, Miasto Sochaczew, MOSiR, Fight Club Dragon, Sklep rowerowy ‘’od A do Z’’ Pani Anny Krawczyk –  żony patrona Rajdu. W tym roku impreza jest wspierana przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Już dziś zachęcam do startu całe rodziny – mówi minister Maciej Małecki, który organizuje rajd od pierwszej edycji w 2000 roku. – Przez kilkanaście lat nasz Rajd im. Tadeusza Krawczyka stał się fenomenem. W peletonie liczącym 700-800 osób obok siebie jadą dzieci, rodzice, dziadkowie i babcie. Dla wielu rodzin nasz rajd to już dobra rodzinna tradycja. Komandorzy rajdu dbają o tempo, przy którym  nawet „niedzielni rowerzyści”nie zostaną w tyle.
Cenną pamiątką jest certyfikat udziału w rajdzie, który otrzymuje każdy z uczestników. Weterani mogą pochwalić się kompletem certyfikatów od pierwszej edycji. Peleton prowadzą komandorzy rajdu, a przejazd jest zabezpieczany przez policję, karetkę pogotowia i serwis techniczny.
Tradycją jest, że co roku przygotowujemy dla uczestników specjalne koszulki z logo rajdu. Rozdajemy je przed startem wraz z certyfikatami. Każdy z uczestników zakłada koszulkę i razem ruszamy na trasę – informuje Łukasz Gołębiowski koordynator imprezy. – Zachęcamy wszystkich do głosowania na kolor koszulki rajdowej. Od kilku lat to sami uczestniczy decydują, jaki kolor będzie miał peleton. Głosujemy na facebookowym profilu Rajdu. Zachęcam do głosowania! – dodaje Łukasz Gołębiowski.
Zapisy trwają do 10 sierpnia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Olimpijska 3. Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych.
Informacje można uzyskać też pod nr tel.46-862-77-59
Regulamin rajdu i wnioski zgłoszeniowe można pobrać ze stron:
www.maciejmalecki.plwww.sochaczew.pl, www.mosir.sochaczew.pl, www.facebook.com/RodzinnyRajdRowerowySochaczew
Skan zgłoszenia można także wysłać na adres: rajd.zapisy@interia.pl lub faxem na numer: 0-46 862-77-59. Można również wniosek wysłać pocztą na adres MOSiR-u: ul. Olimpijska 3,  96-500 Sochaczew.

 

Zobacz również: