Marokański uchodźca ubiegający się o azyl w Holandii został skazany na 14 lat więzienia za zgwałcenie trzech kobiet, w wieku między 20 a 26 rokiem. Seria gwałtów wywołała w Amsterdamie  niepokój kobiet.

35-letni Mustafa A., to nielegalny imigrant, który przeprowadził w Amsterdamie trzy  ataki młode kobiety. Mustafa A, które samotnie wracały  do domów w nocy.  Jedna z kobiet została zaatakowana po wyjściu z windy i otwarciu drzwi do swojego  mieszkania. Wówczas Mustafa wepchnął ją do środka wszedł za nią i przez kilak godzin gwałcił ją, trzymając jej nóż na gardle. W podobny sposób postępował z pozostałymi ofiarami grożąc im śmiercią. Zawsze jego ofiary miały nóż do gardle. W czasie gwałtu, mówił: „umrzesz”, „krzyczenie jest bezcelowe” i „umieszczę ci go między żebrami”.

– Nawet przez chwilę nie myślał o uczuciach ofiar. Traktował je przedmiotowo – powiedział sędzia.

.Gwałciciel  nie używał  prezerwatyw, i to go zgubiło.  Mustafa został złapany po tym, jak jego DNA znaleziono na ubrania jednej z  jego ofiar.  Wcześniej został rozpoznany na nagraniu z monitoringu wewnątrz lombardu, gdzie sprzedawał telefon ukradziony z jednej z kobiet.

Prokurator domagał się 12 lat, ale sąd zdecydował się dodać jeszcze dwa lata z powodu gwałtownej natury przestępstw. Sędzia zauważył, że ofiary boją się o swoje życie i są w wielkiej traumie, co oznacza, że bandyta ​​musi być odizolowany od społeczeństwa tak długo, jak to możliwe.

Sędziowie byli poproszeni przez obrońcę  o rozważenie zamknięcia gwałciciela w zakładzie psychiatrycznym, ale zostanie on wysłany do konwencjonalnego więzienia.

Podczas jego zatrzymania w areszcie śledczym, w który czekał na proces, Mustafa A. wzniecił ogień w celi, powodując całkowite ewakuowanie dwóch oddziałów aresztu.

eps

 

Zobacz również: