Rowerowa pielgrzymka promująca obronę życia

W dniach 1-7 lipca odbywa się ósma edycja Rajdu dla Życia – rowerowej pielgrzymki promującej obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dwie grupy liczące łącznie 27 uczestników wyruszyły z Oświęcimia i Gdańska, a ich celem jest dotarcie do Łodzi zgodnie z hasłem „Kierunek Łódź Piotrowa”. Grupa, która jedzie z Gdańska przemierza właśnie teren Mazowsza.

Celem pielgrzymowania jest dzielenie się świadectwem o wartości życia ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci, wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji oraz promowanie duchowej adopcji dziecka poczętego. W czasie Rajdu rozdawane są materiały pro-life oraz prowadzone spotkania z mieszkańcami mijanych miejscowości. Sympatycy Rajdu, którzy nie mogli osobiście pojechać na Rajd stworzyli 40-osobową Duchową Grupę wsparcia, zapewniając codzienną modlitwę w intencji uczestników i obrony życia.

Grupa wyruszająca z Gdańska pokona w ciągu 7 dni dystans ponad 560 km, przejeżdżając przez teren 8 diecezji. Trasa Rajdu prowadzi m.in. przez Elbląg, Dobre Miasto, Szczytno, Przasnysz, Rostkowo (miejsce urodzin św. Stanisława Kostki, patrona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży), Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki-Modlin, Żelazową Wolę, Sochaczew i Łowicz. W grupie jedzie 12 rowerzystów, głównie pochodzących z Legnicy (woj. dolnośląskie) oraz Tczewa.

Obie grupy spotkają się pod katedrą w Łodzi w dniu 7 lipca pomiędzy godziną 12:00 a 12:30. Bezpośrednio po przyjeździe odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca Rajd oraz happening pro-life.

Tegoroczną edycję Rajdu dla Życia wspiera Dariusz Kamys, założyciel kabaretu Hrabi. Ma on ku temu bardzo osobisty powód – kiedy miał przyjść na świat, lekarze doradzali jego Mamie aborcję, ponieważ ta ciąża mogła być zagrożeniem dla jej życia. Jak mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej ósmy Rajd dla Życia – “Gdyby nie determinacja i takie nastawienie mojej mamy, która była tak bardzo za życiem, mnie by dzisiaj nie było”.

Organizatorem Rajdu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Zobacz również: