Popierający islamistów kanał, prowadzony za pomocą komunikatora Telegram, wezwał potencjalnych terrorystów do przeprowadzania zamachów podczas najbardziej prestiżowego na świecie turnieju tenisowego na Wimbledonie.

Wiadomo, że ataki prowadzone przez tzw. „samotnego wilka” są o wiele  trudniejsze do namierzenia. Z tej przyczyny  terroryści obecnie wybierają właśnie takie działanie. Unikając bardziej   skomplikowanych operacji, obejmujących działania wielu osób.

Ostrzeżenie na temat potencjalnych zamachów  czasie turnieju  wydała organizacja SITE Intelligence Group. Jej przedstawiciel  potwierdził, że na kanałach popierających ISIS pojawiły się również mapy obiektów, gdzie odbywa się turniej.

Ochrona podczas Wimbledonu została w tym roku znacznie wzmocniona, co jest efektem wydarzeń z Manchesteru i Londynu. Wzmożona obecność policji oraz prywatnych agencji ochrony ma zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i widzom. Przeprowadzane są też rewizje wszystkich osób i pojazdów wjeżdżających na terenu tego wydarzenia. Zaś po obiekcie poruszają się przewodnicy z psami szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych. Wszechobecny jest monitoring oraz policjanci z bronią.

Czy ustrzeże to zawodników i kibiców przed atakiem islamskich szaleńców?

ep

Zobacz również: