Szósta edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia w Płocku. Miłośnicy folkloru będą mogli obejrzeć występy zespołów z Nowej Zelandii, Meksyku, Węgier, Serbii, Rosji czy Polski. Koncerty odbędą się na płockiej Starówce, w Parku Północnym oraz Amfiteatrze. Dziś organizatorzy prezentują pierwszy zespół – DimitrijeTucović z Serbii.

Stowarzyszenie „DimitrijeTucović” powstało blisko 40 lat temu w Belgradzie po połączeniu sił trzech najlepszych sekcji tanecznych „Frula”, Teatru Młodzieżowego „Susret” oraz chóru „Eho”.

Pierwsza grupa „DimitrijeTucović” znajduje się pośród dziesięciu najlepszych zespołów folkowych w Belgradzie. Jest laureatem pierwszej nagrody na World Dance Competition w Korei Południowej, prestiżowej nagrody „Matija Ban” przyznanej za wkład w rozwój i popularyzację kultury serbskiej, a także licznych nagród zdobytych podczas festiwali w takich krajach, jak Holandia, Włochy, Hiszpania, Francja, Brazylia, Polska, Katar, Grecja czy Tajwan.Występem w słynnej nowojorskiej sali Carnegie Hall DimitrijeTucović podbili serca krytyków New York Timesa.

W swoim repertuarze grupa posiada m.in. tańce z Wojwodiny, tańce pasterskie, kosowskie, rosyjskie romanse czy tańce z Vranje.

Zespół jest członkiem międzynarodowych organizacji, takich jak Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF), Międzynarodowa Organizacja Sztuki Ludowej (IOV) czy Międzynarodowa Rada Tańca (CID).

Vistula FolkFestival odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia. W sobotę 26 sierpnia Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosza na uroczysty Koncert Galowy do Amfiteatru. Bilety w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.

Pozostali uczestnicy festiwalu zostaną zaprezentowani w kolejnych informacjach prasowych.

POKiS zaprasza do skorzystania z darmowej aplikacji mobilnej „MiastO!Żyje”, gromadzącej informacje o wszelkich wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych odbywających się w Płocku. Informacje o Vistula FolkFestival można znaleźć w specjalnie dedykowanej festiwalowi zakładce.Aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play i AppStore.

 

Zobacz również: