Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku  akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuciła  dokonanie zabójstwa 38-letniej żony.
Do zdarzenia  doszło  w nocy z  27 na 28 października 2016 roku w jednym gdyńskich hoteli, w którym oskarżony przebywał wraz z żoną. Około godziny 1.00  telefonicznie poprosił  o przybycie do pokoju  kogoś z  obsługi. Do pokoju udał się  pracownik ochrony. Po wejściu  zauważył leżącą na  podłodze kobietę i stojącego obok niej mężczyznę. Kobieta była nieprzytomna. Wezwano pogotowie. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarła.
Z uzyskanej w toku postępowania opinii sądowo – lekarskiej wynikało, że  bezpośrednią przyczyną zgonu kobiety było uduszenia.
W oparciu o zebrany materiał  dowodowy mężczyźnie przedstawiono zarzut  popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do jego popełnienia. Złożył wyjaśnienia.
Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował  mężczyznę.
Zarzucone oskarżonemu przestępstwo jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.
POG

Zobacz również: