W miniony czwartek, 29 czerwca,  Sąd Rejonowy w Skelleftea skazał 19-letniego mężczyzny przez o zgwałcenie 13-letniej dziewczynki.

Został także skazany za przestępstwa narkotykowe, bo miał przy sobie haszysz, gdy został aresztowany za gwałt. Człowiek ten był również uprzednio wielokrotnie skazany ale nie wydalono go mimo tego  ze Szwecji. Przebywał w ośrodku dla imigrantów z Iraku do pozostania w Szwecji.

19-letni Irakijczyk, zgwałcił 13-letnią dziewczynkę, krótko po tym jak  spotkał ją na dworcu autobusowym w Boliden, na obrzeżach Skellefteå. Gwałt miejsce nieopodal  schroniska dal uchodźców.
19-letni Irakijczyk twierdzi jednak, że  w czasie było w kinie w Skelleftea ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Sąd uznał jednak, że zeznania dziewczynki są bardziej wiarygodne. Ponadto na miejscu zbrodni znaleziono prezerwatywę, z DNA zarówno z 13-latki jak i Irakijczyka. W trakcie procesu nie potrafił o on wyjaśnić, dlaczego jego DNA było na prezerwatywie.

Sąd Rejonowy skazał Mustafa Fadhil Abbasa zaledwie na trzy miesiące więzienia i to w zawieszeniu, a także na zapłacenie 125 000 koron odszkodowania zgwałconej dziewczynce.
Mimo że był on już karny wcześniej i jest recydywista, to  prokuratora nie widzi potrzeby jego wydalenia ze Szwecji.

ex